Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy is van ez? Tényleg van...

Hogy is van ez? Tényleg van ilyen papír? Kirúghatnak? Meddőségibe járok, első inszemre készülünk!

Figyelt kérdés
2015. febr. 18. 07:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen papír?
2015. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen papír?

Ha emberi reprodukciós eljárásban veszel részt, vonatkozik rád a felmondási tilalom!

2012.évi I.tv. Olvasgasd!

2015. febr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,

b) a szülési szabadság,

c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),

d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint

e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap

tartama alatt.i

2015. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Halottam,hogy a meddőségi központ tud adni papírt,hogy meddőségi kezelés miatt a munkàltató 6.hónapig nem küldhet el!

Pontosan nem tudom mi a papír hivatalos neve!

2015. febr. 18. 07:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, de kérj tőlük igazolást, hogy oda jársz.

Tudni fogják, mit adjanak.

(Az egyik kolléganőm egy sima sms-el -amit a főnökének küldött, hogy kezelésen van - is tudta bizonyítani, hogy a kezelésről tudomása volt a vezetőinek. Így el is kellett tépniük a felmondást. Utána meg sikerült neki a lombik, ezért még mindig a cég alkalmazottja :-)

2015. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös, azért egy sms nem elég. Az önmagában nem bizonyítja, hogy az sms küldője valósat állított.

Kell az igazolás, és ajánlottan kell feladni a munkáltató részére.

Ezáltal igazolva van, hogy kezelésre jár a hölgy, és az is, hogy tudatta a munkáltatójával.

2015. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ha fel akarnak mondani akkor is elég közölni ( és persze igazolni), mivel a védelem akkor is él, hiszen tavaly májusban módosították a szabályozást és már nem kötelező előre szólni.
2015. febr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os tudom, hidd el :-)

De a munkáltató mégsem rúgta ki a kolléganőt, mert nem akart egy ilyen munkaügyi pert bevállalni. Lehet a bíróság előtt hosszadalmas és kínos lett volna a bizonyítás, talán a munkáltató -hatalmas jogi osztállyal felszerelve - sem ment bele ebbe.


Valós eset.Igaz, én biztos másképp csináltam volna, mint az említett kolléganő, mert hát az ördög nem alszik...(Pl. rögtön rohantam 6 hetesen megállapíttatni a terhességet, mert akkor még hatályban volt az Mt.-nek az a rendelkezése, hogy a felmondástól való védelem csak a bejelentés napjától illette meg a kismamát. Szerencsére ezt már megsemmisítette azóta az Alkotmánybíróság, de akkor elég kellemetlen volt, hogy koraterhesen így kellett védeni magát az ember lányának)

2015. febr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!