Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen esetben mutathat, a...

Milyen esetben mutathat, a claerblu terhessegi teszt pozitivat?

Figyelt kérdés
ugyertem kimondodtan csak terhesseg eseten? Vagy?
2008. aug. 20. 07:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még akkor is mutathat valótlan értéket, ha nem megfelelőképpen használják. Például túl sokat áztatod vizeletben, ezáltal átázik az egész tesztfelület és áttűnhet a második csík is. Minden tesztnél meg van határozva, hogy hány percen belül kell leolvasni az eredmény, azon túl már nem biztos, hogy a valós értéket mutatja. Gondolom ezt a levegővel való találkozás, kiszáradás okozhatja. (Tény, hogy nekem csak egy alig látható halvány vonal volt a tesztelésnél, a párom elrakta a tesztet emlékbe és már egy-két órával később olyan égő vörös volt a csík, hogy tíz méterről meg lehetett látni. Bár ez nem a téves eredmény kategóriába tartozik, csak éppen sokkal jobban felerősítette a kiszáradás a halvány csíkot.) És mostanában olyanról is olvastam, hogy ha egy negatív tesztet kétszer használ az ember, akkor másodszor már pozitív értéket mutat.

Ha minden szabályt betartasz, ami a használati útmutatóban van és pozitív, akkor gratulálok, terhes vagy! Ha az megnyugtat, akkor egy-két nap múlva tesztelj ismét.

Az esetek nagyon-nagyon kis százalékában előfordulhat olyan, hogy a szervezet valamilyen betegség (talán ciszta, de ebben nem vagyok biztos) miatt hcg-hormont kezd el termelni terhesség nélkül, de ez ténylen nagyon ritka.

2008. aug. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy betegség esetében.
2008. aug. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Szia.

Nem csak a clearblue teszt,hanem bármelyik pozitívat mutat méhen belüli terhesség esetén,méhen kívüli terhesség esetén,valamint ritkább esetben petefészekciszta következtében.Pajzsmirigy betegséget,ha kimutatná,akkor ezzel tesztelnének az orvosok is.

2008. aug. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!