Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltam ma orvosnál, de annyit...

Voltam ma orvosnál, de annyit mondott, hogy magas az egyik hormonom, ami azoknál a nőknél szokott lenni, akik szoptatnak. Nekem akkor mért magas?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy terhes vagyok, csak nemtudok róla? 4 hónapja nem jött meg. Írt gyógyszert fel,hogy hátha ez a hormon az oka. Nemértem..
2010. febr. 5. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nos, a PROLAKTIN nevű hormonról van szó. Nálad ennek a szintje magas. Emiatt nem jött meg már 4 hónapja. Ugyanis ez nem terhes nőknél zavart okoz a menstruációs ciklusban, pontosabban MEGAKADÁLYOZZA A PETEÉRÉST. Ami tuti biztos, hogy nem vagy terhes. A dokid azért írt fel gyógyszert, hogy csökkentse a magas prolaktin szintedet. Ha egy kicsit is csökken, beindul a ciklus. Egyébként ez a hormon minden nőben és férfiban (!) benne van, csak a terhes/szoptató anyákéban magasabb arányban. Szóval kitartás, drukkolok, hogy helyrejöjjön minden. Remélem, sikerült érthetően elmagyaráznom minden fontos dolgot. Üdv: 10 hetes baba anyukája
2010. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a prolaktinról van szó. Ez sajnos sok nőnél előfordul hogy magas. Ezt az agyalapi mirigy termeli és sok kiváltó oka lehet. A lényeg, hogy ez a hormon "becsapja" a szervezetet mert azt üzeni hogy már terhes, ezért természetesen nem eshet újból teherbe. Lehet hogy bonyolúltan írtam le, de nagyjából ez a lényeg. Gyógyszerrel jól beállítható, ne aggódj.
2010. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Nálam is volt ilyen probléma.A tünetem annyi volt,hogy nem estem teherbe,én 2hetente menstruáltam.

Elküldtek vérvételre,így kiderült,hogy ez a hormon duplája,mint kellne.4-5hónapon keresztül szedtem rá egy hormont,semmi mellékhatása,de míg hozzá nem szoksz,terhességi tüneteket okoz.Émelygés,fáradtság,levertség,egy pár napig tartott.

2010. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már azthittem álterhes vagyok... De érthető mostmár, köszönöm. a doki szerint 1 héten belül meg kell jönnie majd a gyógyszertől,hát reménykedem.. :)
2010. febr. 5. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha Bromocriptint kaptál, csak fokozatosan emeld az adagot az előírt szintig, különben rosszul érezheted magad! (tapasztalat) De az orvosod ezt biztos mondta!
2010. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valami mást kaptam, de a nevét elfelejtettem,mert a recept bennt van a gyógyszertárban,mert megrendelésre érkezik, majd hétfőn jön meg. Amúgy ezt a gyógyszert napi 2-esével kell szedni. De köszi
2010. febr. 6. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!