Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Párommal szeretnénk elkezdeni...

Párommal szeretnénk elkezdeni a baba projektet. Milyen óvintézkedéseket kell megtennem?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy mit szabad és mit nem?! El kell mennem orvoshoz, hogy megtudjam nincs-e valami rejtett betegségem? Ha igen milyen orvoshoz? Szedjek-e terhes vitamint? Vegyek-e ovulációs teszteket? Mit egyek? Mit igyak? Vagy ne foglalkozzak semmivel?

22 éves vagyok és egészséges (tudtommal). Más fél vagy 2 éve nem szedek fog.gátlót, Lindynette 20-at szedtem.

Mennyi idő alatt eshetek így teherbe?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2008. aug. 18. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd abba a tabit,és szexeljestek sokat.Semmi más óvintézkedés nem kell.Mondják,h érdemes terhesvitamint szedni,de ez csak a gyógyszergyárak profithajhász hülyesége.Anyáink,nagyanyáink is megszültek vitamin nélkül.
2008. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egy nőgyógyászati vizsgálat, rákszűrés nem ártana. Maximum nézess egy vérképet. Terhesvitamin szedése a terhesség előtt+12.hétig fontos! Megelőzheti a záródási rendellenességeket (pl.nyitott gerinc). Ha jó a vérképed, elég a folsav is, ugyanezt szolgálja. A 12. hét utáni vitamin szedését én is feleslegesnek tartom, ha jó a vérképed. Az utolsó harmadban esetleg még érdemes szedni, hogy a te szervezeted ne ürüljön ki nagyon.

Próbálj meg nem csak a babára gondolni, spontán könnyebben összejön! Sok sikert! Drukkolok!

2008. aug. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szió.


1. nődoki, rákszűrés

2. ha sürgősen akartok babócát, akkor javasol e valami készítményt (nekem eloszor a mastodynont irta fel, abban nem volt semmi hormon, egyszeru gyogynoveny keszitmeny, és bar azt mondta semmi bajom "ott lenn", azert ez rendbeszed jobban. mivel nem jott ossze, és turelmetlenek voltunk (valahogy a menzit kudarckent eltem meg, és a parom is kerdezte, hogy nem kene ot is megvizsgalni :D)) felirt clostylt, aminek segitsegevel rogton osszejott a babó.

Egy rendszeres szexualis eletet elo parnak havona kb 20% eselye van a babócára, szoval lehet, hogy nem jon ossze rogton, akkor ne keresd a hibat se magadban, sem a parodban. tul sokat ijeszgettek minket, hogyha nem vedekezel, rogton jon a babó :))


Figyeld a peteérésed, és a hőmérsékleted! Mivel én rém rendetlen nőszemély vagyok, sosem tudom felirni a naptárba, letoltottem egy progit, az a neve, hogy advanced woman calendar, abba be lehet irni, hogy mikor volt szex, mikor mennyi a homerseklet, menzit, jelzi is elore tok jól, de ha nem akarsz progit letolteni, googlezz rá, rengeteg ilyen weboldal van, ahol ezeket online is vezetheted.

a hőmérsékletet amugy nekem kérte a doki is :)


húú, remélem nem hagytam ki semmit, kitartást!


11 hetes kismamó

2008. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de kifelejtettem :D

Bár nem fogjátok mindig megtartani (mi nem tudtuk :))) a párod "katonái" minden másnap vannak "csúcsformában", szóval érdemes kétnaponta szerelmeskedni, nem naponta, akkor sokkal nagyobb az esély (hiaba tunik ugy, hogy a napi szerelmeskedessel nagyobb az esely)

2008. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2008. aug. 18. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz be egy ovulációs tesztet, ártani nem árt.

Mi amikor babát szerettünk volna, az orvosom azt mondta, hogy a hímivarsejteknek legalább 24-óra kell, hogy újra erősek és életképesek legyenek, de inkább több. Nekünk azt javasolta, hogy minden másnap szeretkezzünk. Azt is javasolta, hogy a magömlés után tegyem a lábaimat a falra a kicsorgás ellen kb negyed órára.

és semmiképp se végezz hüvelyöblítést!

Sok sikert!

2008. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eloszor is, allitolag a baba akkor jon, mikor nem is gondoltok ra: ugy h semmi gorcsoles. En itt rontom el szerintem, mert evekig szedtem fogamzasgatlot, 1 eve nem, 28 napos mensijeim voltak es 4 hoja elkezdtunk probalkozni: oszinten azt hittuk nem lesz ilyen nehez, hiszen annyi embertol csak azt hallod, h rogton ooszejott: hat nem, ez abszolut nem igaz, ha megnezed a statisztikakat.

Ami viszont igen jo: egeszseges etkezes (csomo dolgot talalsz errol a neten) es magzatvedo vitamin min. 3 hoval elotte, allitolag otthon az Elevit igen jo hirnevnek orvend. Ovu teszt jo, ha nem tudod, h mikor is ovulalsz pontosan v. homerozz.

Teny, csak csinaljatok, ne gondoljatok ra!


32 eves probalkozo

2008. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!