Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az hogy makk egészsé...

Miért van az hogy makk egészséges pároknál is beletelik akár fél évbe mire megfogan a baba?

Figyelt kérdés
Számos szakirodalom foglalkozik ezzel, de az okait nem tárják fel, csak annyit, hogy türelem és próbálkozás. Nem vagyok kétségbeesve, csupán érdekel, hogy miért írja még a Gyermek születik c. 1976-os könyv is, hogy az első hónapokban kevesebb esély van arra, hogy teherbe essen valaki.
2008. aug. 15. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy ismerős házaspár esetét tudnám elmesélni.Amikor babát szerettek volna,akkor több mint fél évet várniuk kellett rá.Aztán jött a második.Majd néhány évre rá következett egy olyan időszak,h hiába védekeztek spirállal, tablettával, óvszerrel;tényleg mindent kipróbáltak;4* fogant meg baba.De majdnem havonta járt abortuszra a nő.Aztán mikor ezen túljutottak,azóta semmi.

Erre sem tudtak magyarázatot adni az orvosok.

2008. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:-) igen.. köszi a gyors választ. Van hasonló az imeretségi körömben... azt olvastam ha valaki kivárja azt a bizonyos megfelelő napot amikor gyártani kell a babát, mindösszesen 2% esélye van annak hogy terhes marad. Kalkulálgattam én is, volt hogy mi is kivártuk, volt hogy minden nap... :-) Pl. azt is hallottam, hogy termékeny napok előtt "üríteni" kell a készletet hogy frissek képződjenek.
2008. aug. 15. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert még az egészséges pároknál is nagyon jókor kell lenni nagyon jó helyen ahhoz, hogy megfoganhasson egy baba. Amíg nem szerettünk volna gyermeket, addig ebbe bele sem gondoltunk, hogy mennyi feltételnek is kell ahhoz teljesülnie, hogy összejöjjön a baba, csak akkor döbbentünk rá, amikor belevágtunk és elkezdtem utánaolvasgatni. (Az emberek fejében úgy él a dolog, hogy a védekezés nélküli szex az szinte egyenlő a terhességgel, pedig nagyon is nem.)

Eleve egy hónapban két, maximum három olyan nap van, amikor egyáltalán van érett pete. Ha valaki nem figyeli a peteérését, akkor elég nehéz ebbe beletalálni, még akkor is, ha aktívabb szexuális életet él a pár. És ha még sikerül is ekkor együtt lenni, akkor is szükség van arra, hogy a spermák megfelelő minőségűek legyenek (márpedig egy szorosabb alsógatya, egy korábbi influenza, vagy egy előző napi akciózás is rontja a spermák minőségét, csökkenti a mennyiségét). És ha még ez is rendben van, akkor is fent áll a veszély, hogy a hüvelyben éppen nem olyan a közeg, ami segítené a spermák előrejutását, lehet, hogy egy kisebb fertőzésnek, vagy egy korábbi hüvelyöblítésnek köszönhetően a nő szervezete maga öli ki a spermák döntő többségét még mielőtt bejutnának a méhszájon. És ha bejutnak, akkor sem biztos, hogy az a petécske annyira be akarja engedni az adott spermát, vagy a spermának lesz még ereje a behatolásra.

Igazából biztosan van valami oka annak, hogy a természet ezt így hozta össze. Biztosan sokat rontanak a környezeti tényezők is, de azt hiszem nem is baj alapvetően hosszútávon, hogy nem jön össze olyan könnyen egy baba, különben a nagyanyáink és egyes kultúrákban élők nem 4-5 (vagy 8-9) gyermeket szültek volna/szülnének életük során, hanem legalább 20-25-öt, egyik szó szerint jönne a másik után. És bele sem merek gondolni, hogy mi lenne akkor ezzel a bolygóval...

2008. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én a saját példámat tudom a megfelelő napokra hozni.Tavaly augusztusban sajnos nem sokat találkoztam a párommal,mert a szüleimet látogattam meg,meg ezer más dolgunk volt.Szinte órára pontos 28 napos ciklusom volt.Fogamzásgátlót szedtem.Peteérés után egy héttel voltunk együtt,illetve rá egy héttel.Mindketten sokat melóztunk,már a végkimerülés fenyegetett.Furcsálltam,h nem jött meg,majd 3 hét múlva nagyot néztem a teszt láttán.

Ez a gyerek jönni akart és pont.Szerintem ha fejem tetejére állok,akkor is jött volna.

És tényleg egy nagyon életerős kisbaba.

2008. aug. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerény véleményem szerint aki már eljut oda hogy jöhet a baba, annyira rágörcsölnek, hogy már csak azért sem jön össze a stressztől (vagy bármitől). Mi nem terveztünk még babát, aztán egyszer csak mégis összejött, egy olyan alkalom után amikor nem védekeztünk. Persze nagyon örültünk neki. Amióta tervezzük és nagyon szeretnénk, nem akar jönni. Ki érti ezt?
2008. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetünkben, bár hamar, mindössze 4 hónapon belül összejött a baba, egy az egyben az történt, amit többen is leírtatok. 3 cikluson át veszettül számolgattam, hőt mértem, táblázatot vezettem, ovutesztet csináltam, szóval abszolút ráálltam arra, hogy meglegyen a megfelelő időpont, és még úgysem lettem terhes, hogy az egymástól független módszerek mind egy időpontra/időintervallumra jelezték a peteérésemet, és természetesen mindent beleadtunk. Hozzáteszem, arról előre megbizonyosodtunk, hogy mindketten tök egészségesek vagyunk, van peteérésem stb. Erre, a 4. hónapban, amikor a hócipőm már tele volt az önkontrollal (elég hamar, nem vagyok egy türelmes típus), az égvilágon semmire nem figyeltem, kidobtam minden hülye tesztet, éd csak szeretkeztünk amikor, ahol jólesett, hát hipp-hopp terhes lettem, ráadásul a ciklusom legvégén, a 28. nap körül. Legalábbis a babám kora erre enged következtetni. Na erre varrjatok gombot.... :-))
2008. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
dejó ilyeneket olvasni! mi 1 éve próbálkozunk, 2 hónapja kidobáltam a teszteket én is, közben megtartottuk az esküvőnket, nászutaztunk, költözködünk ----ugyanakkor ennek ellenére sem jött össze a baba, holott volt figyelemelterelés rendesen. Hát ez van:-) A remény hal meg utoljára:-)
2008. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdésed felér egy 100milliós kérdéssel! Én is kerestem rá a választ, hisz mi is egy évig hiába vártuk az áldást. Nyár elején azt mondtam magamnak, hogy fenébe mindennel! Kiélvezem a nyarat, utazgatunk, aztán majd valamikor augusztusban megyek dokihoz, hogy nézzen meg, mi még a baj(volt cisztám tavaly, amivel mütöttek). Szépen bejelentkeztem. De úgy alakult, hogy párom közben megbeszélt egy találkozót ismerősökkel, és nem mentem dokihoz, hanem szépen bejelentkeztem másikhoz. Közben meg utaztunk, buliztunk, szerettük egymást! És lássunk nagy csodát a teszt 24.napon halványan ugyan, de +-t jelzett! Egyébként meg is álmodtam. De hogy válaszolni probáljak kérdésedre: tényleg az lehet, hogy amikor egy pár eljut oda, hogy babát szeretnének, igyekeznek minden praktikát, trükköt bevetni, hgoy mielőbb sikerüljön. És bár tudat alatt, de stresszelnek rajta, és rágódnak, ha már eltelt pár hónap. Aztán a baba majd akkor jön, ahogy a tapasztalatok mutatják, amikor már mindent feladtak, és lazán csak úgy szexelnek! Egyébként szerintem ugyanannyi az esély első hónapokban teherbeesni, mint bármikor máskor!
2008. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A penisz makkjanak méretétől és az alakjatol nem függ a teherbe ejtes!Legfeljebb a szuzhartya atszakitasa könnyebben megy egy hatalmasra duzzadt makku penisszel!
2023. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jó időpontot valasztottatok a gyerek csinalashoz! Menstruáció előtt két három napig lehet teherbe ejteni a nőt! Akkor aztán egész nap nyomja be a péniszét a nőbe!
jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!