Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Sziasztok! Én...

Lehetek terhes? Sziasztok! Én egy 21 éves lány vagyok és négy évig szedtem fogamzásgátlót most abba kellett hagynom mert rég óta szedtem.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 21 éves lány vagyok és négy évig szedtem fogamzásgátlót most abba kellett hagynom mert rég óta szedtem azóta lefeküdtem egy fiúval körülbelül 2 hete a ciklusomnak most kéne megjönnie de nem jött meg... Nem védekeztünk de nem is ment el... lehetek terhes lehet azért nem jön meg???Vagy gyógyszer szedése után átlagos ha késik???Igaz még semmi jelét nem érzem (és még csak egy napja késik)kicsit fel vagyok puffadva mint menstruáció előtt de se görcs se semmi jele annak hogy megjön mit tegyek????segítsetek légyszi
2010. jan. 30. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül bármi lehet, de semmi sem biztos.
2010. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszer abbahagyása összezavarhatja a ciklust. Mióta késik? Ugyanakkor terhes is lehetsz, de én pár napot várnék. Ha még mindig nincs semmi jel, akkor teszt.
2010. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még csak egy napja késik de szokatlan hisz eddig napra pontosan jött...bár igaz a gyógyszer felborít mindent....
2010. jan. 30. 17:59
 4/10 anonim ***** válasza:
A késés lehet attól, hogy már nem szeded a gyogyit. Azért egyébként nem kell abba hagynod, mert már négy éve szeded. Én hét évig szedtem. Viszont ha nem akarsz még babót, akkor inkább védekezzetek, mert az előváladék is tartalmazhat spermiumot. Úgy hogy csak óvatosan!
2010. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor abbahagytam a gyógyszert, 40 napra jött meg legközelebb. Szóval attól még lehetsz terhes is, de valószínűbb, hogy a hormonmegvonás kavart be. Csinálj egy tesztet holnap reggel, és kiderül.
2010. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1honapot én is kihagytam multkorjába a fogiból nekem is késet és csak barnás folyásom volt:) No para:)
2010. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az biztos hogy úgy fel vagyok fújódva mint egy lufi és hogy nagyon kemény a pocim nem szokott soha ilyen lenni mensi előtt de próbálom azt hinni hogy azért ilyen mert abbahagytam a gyógyszert... viszont volt olyan aki azt mondta hogy ha abbahagytam a gyógyszert utána amíg meg nem jön nem nagyon szoktak teherbe esni és az együttlét az utolsó tabi bevétele után történt 1-2 héttel ez lenne az első ciklusom az abbahagyás óta.. ebből mit hihetek el?
2010. jan. 30. 20:50
 8/10 anonim ***** válasza:
ha 1-2 héttel az utolsó tabletta után voltatok együtt, akkor még védve voltál. Ne aggódj!
2010. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
huhhhh köszönöm nagy kő esett le a szívemről....
2010. jan. 30. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak nincs igaza: ha egyetlen tablettával késel 12 órát, már akkor sem vagy védve. Nem véletlenül kell mindennap bevenni a tablettát, ráadásul azonos időben. Amint nem szeded, a petefészkedben elkezdhet megérni egy pete - és ha egyszer elkezdett megérni, akkor már nem húzódik vissza.


Elmondom, hogyan működik a tabletta: mesterségesen felfüggeszti a petefészked működését, leállítja a peteérést. Nem ovulálsz, plusz a méhnyálkahártyád sem vastagodik meg, és a méhnyaknyákod is átjárhatatlanná válik a hímivarsejtek számára.


Amikor leállsz a tabival, előfordulhat, hogy a peteérésed nem indul be azonnal. Egyes nőknek akár hónapokat is kell várni, mire ismét lesz peteérésük, tüszőrepedésük.


Azt ugye tudod, hogy a megszakítás nem védekezés? Gyönyörűen teherbe lehet esni tőle. ha nem akartok babát, akkor minden egyes alkalommal megfelelően védekezni kell, még menszesz alatt is.


Én a helyedben tesztelnék, hogy terhes vagyok-e.

2010. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!