Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen teákat és mikor igyak...

Milyen teákat és mikor igyak a babáért? Akinek segített a tea a teherbeesésben, kérem írjon!

Figyelt kérdés
Olvastam cickafarkról,palástfűről,ginseng kapszuláról,méhpempőről,hogy ezek segítenek.De azt hogy hogyan,milyen arányban,és mikor kell őket szedni,inni,sehol nem írják!Ha valakinek tényleg segítettek ezek a csodaszerek,kérem szépen írja le,hogyan,mikor és mennyit szedett belőlük,megköszönném!
2010. jan. 30. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

szia , en is most fogtam neki teazni ...en malnalevel es palastfu teat iszok

a malnalevelet mensi elso napjatol ovulacioig iszom napi ket cseszevel ( segiti a peteerest), a palastfuvet pedig ovulaciotol ciklus vegeig ( ez a beagyazodast segiti ), allitolag ...en nem nagyon hittem eloszor az ilyesmiben de az van hogy mar ket eve varjuk a mi kis angyalkankat es egy csomo vizsgalaton voltunk mar , ugyhogy ilyenkor az ember mindenbe kapaszkodik ...igy hat azt mondtam kiprobalom a teazast is

kulonben ha a keresobe beirod ezeket a teakat rengeteg ehhez fuzodo kerdest volt mar ...en is ott bongesztem utannuk , hogy ki hogy issza ....probald meg es sok sikert

2010. jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Palástfűtea!!!!!!
2010. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Cickafark tea: A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.

Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)


Teafőzet:

1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.


Palástfű tea:A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal. Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.


Vetélés: A vetélés megelőzésére a terhes nő az első trimeszterben igyon palástfű teát, így megelőzhető az embrió kilökődése.

Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.

Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.


A málnalevél teát csak a terhesség utolsó haónapjában szabad inni, mert ez segít a méh tágulásában. A babának akkor nem árt, de aki szeretne teherbe esni, az ne tágítsa a méhét...


Barátcserje: Kifejezetten nöi bajokra van, kapszula vagy tabletta formájában lehet kapni. Ez rendbeteszi a hormonháztartást, föleg a ciklus második felében segíti a sárgatest müködését (a kilöködött petesejt helyén képzödik a sárgatest, aminek az elegendö müködése vagy mennyisége segít megtartani a babát, ha megfogant, vagyis segíti a beágyazódást).

2010. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cickafark tea 2 csésze naponta a pozitív tesztig, utána palástfű napi 2 csésze még egy hónapig. Én 8 hó sikertelenség után ittam, és az első teázós hónapban teherbe estem. Ártani nem árt a gyógynövény, tehát csak fogyasszátok bátran. Nekem a szülés is csak fél óra volt, szintén gyógynövényes homeopátiás rásegítéssel, szinte fájdalommentesen tágultam ki. Lehet, hogy ezek csak véletlenek, de mi van, ha mégsem?...:-)
2010. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hú nagyon köszönöm mindenkinek,de legjobban a hosszú válasz írójának,nagyon sokmindent megtudtam belőle,nem tudom,az utolsó is te vagy-e,de hozzá volna egy kérdésem:Ugye írod,hogy az első teás hónapban sikerrel jártatok,amihez gratulálok,leírnád pontosan,mit meddig ittál a ciklusban?Hátha nekem is bejön a recepted:))))
2010. jan. 30. 22:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy most olvasom mégegyszer,a cickafarkon kívül mást nem ittál a ciklusban?Csak a pozi teszt után váltottál?És a cickafarkot első naptől ittad?Bocs a sok kérdésért,de már 2.5 év sikertelenség van mögöttünk,és bár van már egy gyermekem(3 éves),de rá 5 évet vártunk,nem szeretnék megint ennyit:(
2010. jan. 30. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!