Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a méhemmel van baj lehetség...

Ha a méhemmel van baj lehetséges hogy más hordja ki a babámat?

Figyelt kérdés

Ha kiderül, hogy mindketten fogamzóképesek vagyunk, de méhem nem alkalmas, hogy befogadja a babát, akkor béranya kihordhatja? Vagy valamelyik családtagom?

Mi a törvény ebben az esetben?

Van valakinek erről tapasztalata?


2010. jan. 30. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs legálisan béranyaság, sőt szerintem a környező országokban sem. De egyébként miből gondolod, hogy a méhed esetleg nem képes befogadni egy megtermékenyült petesejtet? Ezt már vizsgálták nálad, vagy csak hipotézis?
2010. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, szerencsére nem találtak nálam ilyesmit, de már mindenre gondolok. Jó pár éve várjuk a babát, volt egy méhenkívüli terhességem. Ebből kiderült, hogy fogamzóképesek vagyunk, de mégsem esem azóta teherbe. Arra gondolok már, hogy lehet hogy a méhemmel van valami baj. Nem sokára mennem kellene lombikra.
2010. jan. 30. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyanról hallottam, hogy a béranyának be kell töltenie a 26. életévét, valamint rendelkeznie kell 2 saját gyermekkel és akkor lehet béranya. De lehet, hogy ez nem M.o-n van.
2010. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennek már alaposan utánajártam. Az egyik barátnőmnek ugyanis kivették a méhét, és szerettem volna kihordani a gyermeküket. De idehaza sajnos nem lehet. :-( A Fidesz egyházi nyomásra leszavazta a törvényjavaslatot, ami engedélyezte volna.


Béranya fogalma nincs Magyarországon, helyette dajkaanya van. Dajkaanya is csak közeli vérrokon lehet, pl anya, testvér, esetleg unokatestvér. Pénzt nem fogadhat el érte. Ha valakinek nincs termékeny korú közeli nőrokona, akkor pedig megszívta, mint a barátnőm is.


Nagy-Britanniában a dajkaanyaság bevett eljárás, de sajnos csak azoknak végzik el, akik állandó ottani lakcímmel rendelkeznek.


A környező országok közül Románia adhat esélyt, ott ugyanis VAN dajkaanyaság. Még nem jártam utána, milyen feltételekkel és hol végzik az eljárást, de halkan megjegyzem: ha felkeresitek Czeizel Endrét, talán tud mondani tippeket, hogy hogyan, merre induljatok el - akár idehaza, akár külföldön.


Ha a baba megfogan és megszületik, akkor jogi procedúrának is elébe néztek, ugyanis az újszülött jogilag a szülőanya gyereke lesz. Nyílt örökbefogadással adhatja nektek örökbe, ha köztetek és a baba között nincs 45 évnél nagyobb korkülönbség. Iletve lehet az apaság vélelmének megdöntésére pert indítani, ez DNS teszttel eldől, a szülői felügyeleti jog fele a genetikai apáé lesz, utána pedig ugyanezt végigcsinálni az anyával is.

2010. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!