Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes így hőgörbét vezetnem?

Érdemes így hőgörbét vezetnem?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk és azért kezdtem el hőgörbét, hogy tudjam mikor van peteérésem..

Van egy 1 éves babam aki miatt fel kell kelnem szinte mindig hajnalban így soha nem tudom az ébredési hőmet megmérni csak amikor már felkelek utána.

Van ennek így értelme?

Ha megnéznétek a görbém idaig megköszönném mert elég cikk-cakkos:)))

Nem tudom folytassam e van értelme szerintetek?


[link]



2014. nov. 21. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Van értelme igen.


Én 5 hónapig néztem, a 6. hónapban összejött a babánk. Addigra ismertem az ovu előtti hőmérsékletet és az utánit is, mert látható a különbség.

Most én is kelek a kicsihez és megint mérem, van, amikor pl. 36.6 helyett 36.8, jobban ugrál, de olyan még nem volt, hogy az ovu előtti 36.2 vagy a 36.4 helyett 3 napig 36.6-36.8 lett volna, tehát tévesen hosszabb ideig átugrott volna magasabbra és azt mutatta volna, hogy már napok óta túl vagyok az ovuláción.


Ugrál igen, de szerintem arra tökéletes, hogy tudjad, hol tartasz éppen és a babához amúgysem elég szerintem csak az ovulációkor együtt lenni, előtte kell, ameddig nem emelkedett még meg a hőmérséklet. Csináj végig így két hónapot és meglátod, hogy tudod-e értelmezni.


+ figyeld a nyákodat, ha lent van a hőd és tojásfehérje, akkor közeleg az ovuláció. Kettő együtt mindenképp mutatja, hol tartasz, akkor is, ha nem pontos a reggeli hőd.

2014. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Akkor csinálom és megnézzük, hogy alakul ez a hónap!

2014. nov. 21. 09:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdezhetek, hogy akkor mikor peteérésem van akkor megy le a hőm és utana emelkedik?
2014. nov. 21. 09:19
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az orvosom azt mondta így értelmetlen és megtévesztő.

Azt javasolta,hogy a ciklushosszból vegyek el 14 napot (nekem 27-29naposak szoktak lenni),és így az akoruli napokban legyünk egyutt.Konkretabban nekem a 10.től a 20.napig javasolt 2naponti egyuttletet.Azt mondta így képtelenség lekésni az ovut

.Ja,és persze figyeld a nyákod illetve nekem ovukor erős feszítő hasfájásom szokott lenni.sok sikert!

2014. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Így nincs értelme. Az nem akkora baj, ha nem ugyanolyan időben kelsz fel (legalábbis nekem pár óra nem nagyon látszott a görbén, attól még simán értékelhető volt), de ha előtte felkelsz, mozogsz, akkor semmit se ér.
2014. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Semmi értelme.

Még a fejedet se szabadna szinte megemelned, hőmérőt is előző este kell lerázni (ha nem digitális), mert még ez is befolyásolja az eredményt.

2014. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sajnos így semmi értelme :(
2014. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
sőt, forgolódnod sem álmodban előtte!
2014. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:))))

Jó akkor ezt nem nekem találták ki:)))

Köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 21. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!