Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hőgörbe vagy méhszáj vizsgálat?

Hőgörbe vagy méhszáj vizsgálat?

Figyelt kérdés
Mindenki a hőgörbe alapján próbál a nem vár előtt választ kapni esetleges terhességére. Én úgy tudom, hogy a hőmérséklet peteérés után mindig magasabb, tehát nincs különbség. A méhszáj viszont nem terhes esetén elérhető, terhes esetén viszont nehezen elérhető. Tehát az előbb ad választ. Nem? Rosszul tudom?
2010. jan. 28. 22:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnénk előre megtudni, hogy meg fog-e jönni, akkor a hőgörbe tényleg kevéssé informatív lehet, mert csak annyit árul el, hogy megvolt-e az ovu, és hogy kb mikor. A méhszájvizsgálat egyértelműbb, legalábbis nekem. Sőt, ebből azt is meg tudom állapítani, hogy megvolt-e már a tüszőrepedés: utána azonnal bezárul.


De minél több az infó, annál biztosabb a megállapítás. Ezeket az önvizsgálatokat mindig hőgörbével együtt végeztem, a legutolsó ciklusban ráadásul LH teszteltem is.


Itt a görbém: [link] Hő, nyák és teszt szerint is a 16. napon volt a tüszőrepedés. Másnapra a méhszájam már zárt és kemény volt, nehezen elérhető. Végig így maradt a ciklus második felében, bár a hőm ingadozott, abból akár azt is lehetett volna jósolni, hogy meg fog jönni.


A hőtől eltekintve - ami azért az átlag fölött maradt az ingadozások ellenére is - hoztam a papírformát. Ovu után egy héttel tojcsis nyákom volt, majd amikor meg kellett volna jönnie, akkor a méhszájam zárt, kemény és nehezen elérhető volt (ellentétben az előző ciklussal, amikor már a menszi előtt 2 nappal leszállt).


Na, jó kis szájmenésem kerekedett. :-)

2010. jan. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Na az ilyen "szájmenéses" válaszoknak örülök!

:)

Gratula!!!!!!!!!!

2010. jan. 29. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!