Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A mindjárt megjön érzés...

A mindjárt megjön érzés normális peteérés után?

Figyelt kérdés
Hétvégén volt pé-m. Akkor volt hasszurka, meg a petefészkeim is szurkáltak. Azóta egyre erősebben napról-napra éreztem a méhemet, de most teljesen olyan, mintha meg akarna jönni. Még a derekam is fáj picit. A rggeli kávém a torkomban van. Nem akarok bebeszélni semmit, mert bár szeretnénk babát, nekünk mindegy mikor jön. tegnap a szendvicsem után olyan hányinger jött rám, mint még soha. Az utolsó falatot nem is tudta megenni. És nagyon ég a gyomrom napok óta. Akár eszek, akár nem, fáj. Én azt olvastam, ha babás is lesz vaaki, ezek a tünetek hetekkel a teherbeesés után következnek be, nem egy héttel pé után! Nem akarok mindenáron babát, csak kiváncsi vagyok, ti milyen korán fedeztétek fel, hogy babásak vagytok, vagy egyáltalán, van-e tippetek erre. Köszönöm a segítséget. Egyébként semmilyen folyásom nincs, a mensim meg hónap végén esedékes.
2008. aug. 14. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Én speciel a beágyazódást éreztem meg. Napokig mindjárt megjön érzésem volt, pedig még nem volt aktuális a mensi és terhességi tüneteim, szagundorom, enyhe hányingerem is volt. Bár, ha jól emlékszem, azok már inkább egy-két héttel később kezdődtek. Mindenesetre sokkal korábban, mint szokott. Mindenütt azt írogatják, hogy a 6. hét környékén jelentkeznek a terhestünetek, de nálam ez már a 4-5. hét környékén megvolt.

Ez az egyik oldala, a másik meg az, hogy, amikor egy nő babát szeretne, szinte bármit be tud magának beszélni. Tudom, mert én is így voltam vele.

Én nagyon drukkolok neked, hogy babás legyél, mert bár nem egy leányálom a terhesség, de azért mégis csak az. ;)

2008. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem akarom én sem bebeszélni, csak idegesítő, hogy még csak két hete múlt el a mensim, és már ilyen rosszul vagyok. Inkább ez zavar. Nem igaz, hogy nőként mennyit kell küszködni! Pont elég az, amikor mensinél fáj a hasam, nem vágyom rá egész hónapban. :)
2008. aug. 14. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszulétes, szagundoros, háynásos terhestüneteket csak akkor produkálhat az ember, ha a hcg és egyéb hormonok elkezdenek termelődni a szervezetben és ezek egészen addig tartanak, amíg a placenta át nem veszi a baba táplálásának szerepét. Márpedig a hormonok csak a beágyazódástól termelődnek, addig a megtermékenyített petesejt csak úton van a méh felé, de a szervezet működését még nem változtatja meg. Éppen emiatt, ha neked valóban két hete múlt csak el a mensid és biztosan tudod, hogy most volt peteérésed a napokban, akkor ezek a rosszullétek nem utalhatnak még babára. A beágyazódásra sem feltétlenül még, mert peteérés és megtermékenyülés után 5-7 nap kell, amíg elkezdődik és végbemegy a beágyazódás.

Az egyetlen magyarázat az lehetne, ha már a ciklusod első hetében lett volna peteérésed, akkor megtörtént volna a megtermékenyülés és már túl lennél a beágyazódáson. (Ez viszont nem tudom, hogy mennyire lehetséges, ha követed a peteérésedet hőmérőzéssel, vagy egyéb módon, mert akkor úgyis észrevetted volna, hogy korábban volt.)

Arra egyébként, hogy beágyazódás után mikor kezdődik a rosszullét nincs szabály, sem garancia. Ez az egyéntől és a terhességtől függ, tehát attól, hogy mennyire erősen kezdi el a szervezet termelni a hormonokat és mennyire érzékenyen reagál erre a nő teste. Épp ezért van az, hogy az előző válaszoló már beágyazódás után pár nappal rosszul volt, míg másoknak csak 6-7 hetes korban kezdődik, nagyon sok nőnek (például nekem is) soha sem jelentkezik a reggeli émelygés.

2008. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Valóban nagyon korán volt peteérésem, meg is lepődtem rajta. Nem állítom, hogy terhes lettem, csak szokatlan, hogy ilyen hamar fájjon a derekam, az alhasam, és a melleim is kezdenek érzékennyé válni. Ennyi az egész. Mi 8.-án voltunk együtt a párommal, a mensim pedig előtte 30-án jött meg. Előtte két napig barna, és két napig volt meg. És most 9-én a hőm felment 36.7-re, és azóta is annyi. Ennyit tudok. :)Odafigyelek magamra, és majd kiderü. Ha megjön, úgy is jó, ha nem, úgy még jobb. Köszönöm hogy segítettetek, mindkettőtöknek! :)
2008. aug. 14. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!