Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barnázgatás lehet normális?...

A barnázgatás lehet normális? Bőveben lent.

Figyelt kérdés

1 éve volt egy vetélésem a 8héten.Utána volt gyógykaparásom.Utána sokáig rendesen megjött meg minden.Most szeptember óta újra próbálkozunk a babával és körülbelül azóta észrevettem,hogy mielőtt megjön,barnázni szoktam.Hol többet,hol kevesebbet.(Tisztasági elég,de vmikor csak pár csepp.)Ez mennyire normális?Utalhat hormongondokra?A görbém ilyen: [link]

Holnapra nem várom,de ma picit barnáztam.Ettől még lehetek terhes,illetve teherbe eshetek?


2010. jan. 26. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A hőgörbéd nem utal alacsony progeszteronra, és a luteális fázisod sem túl rövid. Egyelőre az sem látszik a görbéden, hogy tuti meg fog jönni.


Ettől függetlenül megemlítheted a barnázást az orvosodnak, és kérhetsz tőle hormonvizsgálatot, ha ez megnyugtatna.

2010. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Jól esett a soraidat olvasni,kicsit megnyugodtam.De akkor a barnázgatás mitől lehet?
2010. jan. 26. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem elmagyarázta a nőgyógyászom: pár csepp vér kerül a hüvelybe, de ott a savas közegben kicsapódik, és barna lesz, aztán barnára színezi a hüvelyváladékot.


Sok oka lehet. Jöhet a méhből: pl vérömlenyokozhatja, vagy a baba rosszul tapad, vagy alacsony a progeszteronszint. De jöhet kintebbről is, pl szex miatt sérült hajszálerekből vagy méhszájsebből. Elég nehéz megmondani, hogy honnan jön, és mitől van.


Nekem eleinte vérömlenyre gyanakodtak, de nem látszott semmi az UH-n. Aztán a 12. hétre nőtt egy méhszájpolipom, akkor arra gyanakodtunk. Ez szerencsére a 16. héten nem nőtt tovább, mostanra meg teljesen visszafejlődött, és hónapok óta egyáltalán nincs se vérzésem, se barnázásom.

2010. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hormonvizsgálatra a háziorvostól is elég beutalót kérni vagy nőgyógyászhoz kell menni?
2010. jan. 26. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyásztól kell vizsgálatérő lap hormon vérvételre.
2010. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
vizsgálatkérő
2010. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Remélem,csak fölöslegesen aggódok.
2010. jan. 26. 12:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért még várom a véleményeket és tapasztalatokat!
2010. jan. 26. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!