Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor folsavat vagy...

Most akkor folsavat vagy Gravidát szedjek? Mindenki a terhesvitamint ajánlja, a doki akkor miért folsavat mondott? És ha mindkettőt elkezdem szedni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt szedd, amit a doki javasol, nyilván jobban tudja nálunk, hogy mire van szükséged. Laborleletekből, egyebekből.
2010. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hallgass a dokira!

Az orvosok nem nagyon ajánlják a terhesvitamint, mert attól óriásbébik születnek (szétszakadsz, mire megszülöd)...

Egészséges táplálkozással is egészséges babák fognak születni!

2010. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem ajánlja a terhesvitamint az orvosod mert nagyon megdobja a súlyod és a babádét is megdobhatja. Szeded a folsavat, egészségesen táplálkozol ami nem salátákat jelent hanem megfelelő mennyiségű gyümölcsöt is eszel akkor teljesen felesleges a terhesvitamin. A kettőt ha együtt szeded azzal okozhatsz kárt is a babádban.
2010. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én együtt szedtem őket a 12. hétig.
2010. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a folsav felelos a kozponti idegrendszer kialakulasaert,mar azelott kellene szedni mielott teherbe esel.....az elso napokban alakul ki a kozponti idegrendszer akkor amikor meg sok kismama nem is sejti,hogy terhes.es meg a bore is szep lessz tole.mindenkepp szedjed!
2010. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is együtt szedem a gravidát és a folsavat!Nem lesz a gyereknek semmi baja!
2010. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van otthon mindkettő. Még nem vagyok terhes,nemrég vetéltem el és a próbálkozás előtt csak folsavat mondott a doki. Viszont van Gravidám is és nem tudom,ártok-e azzal,ha mindkettőt szedem,de hát eléggé megoszlanak a vélemények.
2010. jan. 22. 19:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Hallgass az orvosodra.

A folsav a fontos, mint írták a velőcsőzáródási rendellenességek kivédésére kell. Ha kockázati tényező, korábbi vetélés volt, érdemes napi 3-4 mg-ot szedni. Napi egy folsav tabletta=3mg. A Gravidában és társaiban 0,8 mg a folsav, kiegészítésnek nagyon jó. Plusz akkor szedd még, ha a dokid javasolta. Pl. nagyon vékonyka alkatú vagy, esetleg hiányosan táplálkozol (kevés húst, gyümölcsöt... eszel). A teltebb kismamáknak pedig inkább nem is ajánlják a terhesvitamint, mivel a bennük levő sok B-vitamin könnyen túlzott hízáshoz vezethet, mert növeli az étvágyat. Ezt a vérképed is alátámasztja.

Az orvosod tudja, melyiket kell kifejezetten ajánlani, rá hallgass.

2010. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. Lehet ebben valami,mivel már most túlsúlyos vagyok.
2010. jan. 22. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is túlsúlyos vagyok! Szedem az Elevitet, Folsavat és Jodid 200-at! Nem nőtt meg az étvágyam, nem híztam egy dekát sem a három hónap alatt, a baba is normális méretű! Szerintem ez egyénenként változó! De kipróbálhatod a Hipp Natal-t is! Én köv. hónapban azt akarok venni, sok jót írtak róla! Üdv.: 12 hetes km.
2010. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!