Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak késik, vagy baj lehet?

Csak késik, vagy baj lehet?

Figyelt kérdés
10 napja késik a menstruációm,a barátommal mindig védekezünk,egyszer volt 1-2 hete,hogy együtt fürödtünk és pár másodpercre berakta..előző hónapban amúgy 5 napot késett..tegnap éjjel hánytam meg ment a hasam..a doki azt mondta,hogy most ilyen járvány van..16 éves vagyok amúgy,szóval lehet,hogy azért késik még,mert nem rendszeres. de a 10 nap nem sok?
2010. jan. 21. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán a 10 nap kicsit sok már...Ha tudsz, vegyél egy tesztet. Ha negatív, de nem jön meg pár nap után, akkor meg kell ismételni. Ha pozitív, akkor kevesebb eséllyel téved a teszt sajnos. Mindenképpen vegyél egy tesztet, még időben tudd meg, mert a bizonytalanság a legrosszabb. Ha pozitív lenne, akkor azonnal beszélj a szüleiddel, ne félj elmondani, mert elronthatod az életedet, ha halogatod a dolgot.

Nagyon drukkolok, hogy csak késsen!:D

2010. jan. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tök kivagyok..:( holnap megyek barátomhoz és anyujával veszünk tesztet..áhh ha esetleg pozitív lenne,nem merném anyuméknak elmondani,igaz mikor volt egy eset,hogy 72 órásit kellett bevennem,mert a gumi kiszakadt!ezt elmondtam anyuéknak..és nem szidtak le,csak mondták h vigyázzunk,de én úgy tudom h 16 fölött már nem kell szülői aláírás és az első abortusz ingyenes nem?de áhh.. nem tudnám elvenni egy baba életét,pont most beszéltem barátommal telón,és mondta h ne izguljak nem volt semmi olyan,amikor a kádba vtunk nem volt előváladéka..fééélek nagyon..tök rossz minden hónapban parázok.. előző hónapban igaz 5 napot késett..szóval nemtudom..van olyan barátnőm akinek volt,hogy 1 hónap is kimaradt..
2010. jan. 21. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok: Nem tudnál inkább elmenni nődokihoz és fogamzásgátlót szedni? Nagyon megbízhatóak a maiak, és nem is hízól tőlük. Én 5 évig szedtem, nem volt gond, és csak annyi, hogy egyszer próbálkoztunk a babakészítéssel, és most összejött (12 hetes vagyok) ez csak azt bizonyítja, hogy ténlyeg megbízhatóak, mert ha nem szedtem volna tuti teherbe esek. És a jó még benne, hogy beállítja a mensid.
2010. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

4 hónapig szedtem fogamzásgátlót Gestomixet..de nagyon szarul voltam tőle,állandóan kihánytam,rossz közérzet,ilyenek..egy pohár bort nem mertem nyáron barátnőm szülinapján meginni,nehogy hánnyak..:S

meg még annyi volt ebben a hónapban most,hogy barátom elélvezett a gumiba,azt a gumit levette,jól letörölte a hívmvesszőjét,és húzott egy másikat,hogy énis elmenjek,és mikor vége lett az aktusnak egy nagyon minimálisan lejjebb csúszott a gumi,de közel se volt ahhoz,hogy teljesen lecsúszott volna vagy valami..annyira vigyázunk tényleg mindig,de én mindig izgulok..:(

2010. jan. 21. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Még mindig én:D :

Próbálj meg esetleg egy másik fajta fogamzásgátlót. A gumival az a baj, hogy lecsúszhat, kiszakadhat, és minden aktus után ellenőrizni kell, hogy nem e kilyukadt. Ha meg kilyukadt, akkor 72 órás, de azt nem is tudom, hogy milyen időközönként lehet beszedni, szóval, ha mondjuk 2 egymást követő nap kiszakadt a gumi, akkor mi van?

De még esetleg ott van a peszárium, de az még macerásabb, mint a gumi...hát jó lenne, ha már végre kitalálnának olyan fogamzásgátló módszert, ami kényelmes és nem káros, és később még lehet gyereked. Sajnos még spirált (ami egyébként nem megbízható szerintem, neked nem lehet) meg ott van a Magyarországon még újkeletű implantátum, amit a karba kell beültetni, szerintem korodnál fogva azt se lehet, és egyébként meg valszeg sokba kerül. Pedig nekem ez tűnik a legkényelmesebbnek, mert 3 évig fel lehet tetetni, és akár már szoptatás ideje alatt be lehet ültetni, szal nem káros a babára megszületés után, ellentétben a fogamzásgátló tablettával, amit még akkor nem szedhetsz.

Nehéz.

2010. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az bizony nehéz...72 órásit egy hónapban egyszer lehet bevenni..mert nagy a hormontartalma..meg hát az ára is kiakasztó..5700 ft az a kis bogyó:D a gumit mindig ellenőrizzük. a barátom vagy én az aktus után belefuj és befogja,hogy nem ereszt e,kicsit gusztustalannak hangzik..de könnyebben megvan ez,mint kiszaladgálni a fürdőbe,és vizet tölteni bele,szerintem..:)

Jó volt amúgy a fogamzásgátló abból a szempontól,hogy elmúltak a pattanásaim,amik télen előjönnek..mint most is.. de a barátom elfogad így is:) régebben mindig másoknak akartam csak megfelelni,és most lehet hihetetlenül hangzik de a barátommal olyan szinten elmélyült a kapcsolatunk,mintha már évek óta együtt lennénk:) amúgy szerinted nagy esély van arra hogy terhes vagyok? mennyi idő után látszana a poci? mert nagyon vékony vagyok 45 kg,szóval ha terhes lennék meglátszana már rajtam? amúgy köszi a válaszaidat aranyos vagy:) és gratula a babához :) spirál meg egyéb dolgokban nem igazán bizom,vagy nemtudom kicsit tartok tőle,a gumit aktus közben megszoktuk nézni,hogy minden jó-e, amúgy a barátom mikor elélvez gumiba,mindig kiveszi..szóval ha ki is szakadna a gumi,nem belém menne el,mint akkor amikor 72 órásit bevettem..azóta mindig kiveszi,mielött elmenne..jobb félni,mint megijedni..

2010. jan. 21. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első 12 hét alatt 1-3 kg-ot hízol, én még nem híztam, valaki vékony és meglátszik rögtön rajta, valaki vékony, és nem látszik meg rajta. De még semmiképp, csak max puffadás. Az nekem is van. Megnőtt a nadrág méretem eggyel, de nem híztam...

Szerintem nem sok esély van rá, hogy terhes legyél.

Köszi a gratulációt.

Remélem veled is minden rendben lesz majd.

2010. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
huu megjött:)
2010. jan. 22. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!