Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Gravidát hogy érdemes...

A Gravidát hogy érdemes alkalmazni? Lehet úgy, hogy csak 2 naponta 1 et veszek be? Palástfű és cickával is lehet együtt alkalmazni?

Figyelt kérdés

Ma vettem Gravida terhesvitamint.Még csak most próbálkozunk a babával(ez lesz az 5.hónapunk.)Nagyon kevés vitamint, gyümit és zölit eszek...sajnos, így ez biztos lórugás a szervezetemnek, annyi vitamint naponta bevinni, mint ami van benne.Szerintetek úgy is használ, ha 2 naponta veszek be 1 et?vagy Inkább minden nap egyet?(elvileg ez a javasolt adag)

A CICKAFARKFŰ TEÁT ÉS A PALÁSTFÜVET IS SZERETNÉM INNI, LEHET EGYÜTT A GRAVIDIÁVAL????

(cickát ittam már eddíg is, most akarom a ciklus második felétől a palástfüvet is.)

Köszi előre is a válaszokat!!!!


2008. aug. 7. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég ha 2-3naponta szeded, én terhes vagyok és csak 3 naponta szedem az elevitet, szóval neked nem terhesen is bőven elég 3 naponta szedni.

És szerintem lehet együtt inni, csináld úgy hogy egyik nap ezt iszod, a másik nap azt, harmadik nap meg beveszed a bogyit.:)



(Én feleslegesnek tartom a terhesvitamin szedését terhesség előtt, hiszen a nevébe is benne van hogy TERHESvitamin, tehát a terhes nőknek kell szedni, nem annak aki babát szeretne. De mindegy, tudom, nem ez volt a kérdés.)

2008. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy naponta kellene szedned (terhesség alatt csökkenthető), hisz a szervezetednek most szüksége van arra, hogy fitt leygél, másrészt folsavat tartalmaz, ami a babának is fontos. Nekem a dokim magyarázta el, hogy ha a teherbe esés előtt már legalább 1 hónappal nincs elgé folsav a szervezetben, akkor pont a legkritikusabb első hetekben nem kap a baba "védelmet",így a tablettával kivédhető betegségeket sem tudjuk elkerülni.

Szerintem ennyit megér egy egészséges baba.

2008. aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na..most 50-50 %igen-nem...nem tudok eligazodni...Tudom, hogy terhes vitamin, de én annyira minimális zöldség-gyümölcsöt eszem, hogy muszáj valamit szednem...most egy sima centrum vitaminnal nem sokra megyek...ez meg direkt olyanokat tartalmaz, ami jó a babának is:)))

Csak a magam megnyugtatása érdekében szedném...de nem tudom, hogy naponta, vagy elég 2 naponta...?????


Van így értleme szedni?

a cickát meg a palástfüvet nem is lehet felváltva inni, ugyanis az egyiket a ciklus első felében a másikat a ciklus második felében kellene.

Ja és reklámban is azt mondják hogy a terhesség előtt is ajánlatos...betegtájékoztatóban is bebnne van:)))

2008. aug. 7. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!