Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Baba tervezése előtt mennyire...

Baba tervezése előtt mennyire szükségesek vizsgálatok, vitaminok?

Figyelt kérdés
Tervezzük a babát, de úgy vagyunk vele, ha jönni szeretne, akkor jön. Ez az első próbálkozós hónapunk, 1 hónapja voltam rákszűrésen, meg kb fél éve vérvételen. Minden rendben van velem. Viszont más vizsgálaton nem voltam, nem szedek vitamint (csak C-vitamint), de semmi terhes-vitamin stb. Még van 2 hetem, mire először tesztelhetek, ha esetleg pozitív mindenképpen megyek orvoshoz, viszont addig nem akarok semmit szedni. Szerintetek nem gond? Valamint, arra is kíváncsi lennék, hogy milyen vizsgálatokra kell majd mennem, ha kiderül, hogy baba van a dologban? :) Köszönöm.

2014. aug. 19. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Folsavra van mindössze szükséged. Arra viszont iziben, időbe telik, míg a raktárak megtelnek és a terhesség nagyon elején záródnak az idegcsövek. És azért szedjük, hogy ez megfelelően történjen. Tehát pl. a 10 héten már gyakorlatilag mindegy mit szedsz, meg mit nem.
2014. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor ma veszek folsavat. Abból amúgy mindegy milyen?
2014. aug. 19. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a Folsav az ami terhesség előtt és az első 12 hétben ajánlott szedni az idegcső zàródás rendellenesség ellen.Én mást nem szedtem?
2014. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mindegy, csak az ajánlott mennyiség, ami 800 ésnemtudomamértékegységet. :) De a gyógyszertáros tud segíteni.
2014. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rákeresgéltem itt a neten és az van a dobozokra írva, hogy 3 mg....az elég? :)
2014. aug. 19. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az én orvosom ezt ajànlotta.Minden rendben volt vele.

2014. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tyű, mire átláttam... Szal 800 akármi, 0,8 mg. Valahol máshol is olvastam, hogy 1 mg-nál több nem javasolt.

Szal ez a 3-ast nem tudom, még nézz utána.

2014. aug. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vettem, olyat ajánlott a gyógyszertáros, amit a 6. válaszoló belinkelt. Akkor mától szedem, napi egyet :)
2014. aug. 19. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!