Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Több mint fél éve próbálkozunk...

Több mint fél éve próbálkozunk a babával. 2 hónapja ovu teszttel. Az időpont is mindig ki van használva, de sajna ismét menstruálok. Hormonzavarom lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve. Annyira kilátástalannak látom az egészet.

Félek hogy nincs-e valami hormonproblémám. Kamaszkorom óta szedem a fogi gátlót, mert rettentő szabálytalan volt a mensim.Még fiúm sem volt, de már szedtem.(ennyit arról a jó dokiról). Mikor szüneteltetni akartam úgy lecseszett mint a pengős malacot, hogy nem szabad. Így majd 8 évig szedtem egyhuzamban. Szép cisztáim is voltak tőle amivel műtöttek is. Most már 3 éve nem szedem. A mensim rendszeres. 28 napos. Pé van, amit az ovu teszt és a hő is mutat. Sajna néhány éve problémát találtak nálam egy rutinvizsgálaton és tavaly majd fél évig medrolt kellett szednem. Ez nagyon erős hormonkészítmény. Szteroid. Lassan egy éve abbahagytam. Kiürült a szervezetem, mert a testem is visszaalakult a régi formára.De most kezdek megijedni. Egy hormonbomba volt az egész életem. A nagyját a jó és figyelmes orvosoknak köszönhetem. 30 éves vagyok. Nagyon el vagyok szomorodva.A mensim előtt most 2 nap minimális barnázás volt. Tegnap éppen hogy volt valami a tamponon, na ma kezdte rendesen. Ez hormonzavarra utalhat? Itt folyton olvasom hogy pozitív, pozitív. Akik írták hogy mostanság kellett volna megjönni azoknak is mind pozitív csak én rohangálok megint cserélgetni.


2008. aug. 6. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már szabályosak lettek a ciklusaid, az ovutesz pedig szépen mutatja a peteérést, akkor nem hinném, hogy hormonbaj lenne! Esetleg a párodat elküldhetnéd vizsgálatra!

ha vele nincs gond, akkor sajna "csak" a várakozás marad!

2008. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálak.Igaz nekem van már egy 4 éves kislányom,de megértem az elkeseredésedett.Mivel kislányom születése óta mi 3 hónapig védekeztünk/bogyott szedtem/nem sikerült teherbe esnem.Nehéz szülésem volt,terheségi toxémiám lett.Az orvosoknak köszönhetem,hogy mindketten életbe maradtunk.2005-be kiderült pajzsmirigy alultermelésem van,aztán negyedévente nögyógyászhoz jártam mert hol volt cisztám hol nem.Tavaly az orvosom írt fel/3 hónapra/ costit meg valami másik gyógyszert,hogy megfoganjon,persze vissza nem hivott.Nem sikerült.Hozzá teszem magánrendelöbe jártam.Év végén orvost vátoztattam /SZTK tök normális olyan mintha magánrendelésre járnék/.Januárba megmüttött cisztával,megnézte nincs-e összenövésem és átfulyást is csinált.Írt fel clostit.Elözö hónapba volt peteérésem úgy nézet ki sikerült,de semmi.Tegnap voltam nála nagyon kicsi még a petém.Most tartok úgy elegem van.Feladom.Ne haragudj hogy ennyire részleteztem de már nagyon tele vagyok.Ha gondolod irj privát.
2008. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom. És tényleg az ember úgy el tud keseredni annyi próbálás után. Főleg hogy nekem mostanában a szervezetem annyi jelet ad mensi előtt. Ami nem pszichés. Mell eresedés, bő krémes nyák, szuper hő. Az ember lánya kezd reménykedni, aztán bőgés a vége. én azt hiszem most teszem le a hőmérőt a figyelést mindent, bár tudom hogy ha túl leszek a pén megint mindent kezdek elölről mert nem tudom megállni.

Szívesen beszélgetek Veled. Írj nekem.

Üdv

2008. aug. 6. 08:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt cisztám, műtöttek is miatta. Az ovutesztek nem mutattak peteérést. Egy meddőségi intézetben csináltak hormonvizsgálatot és tökéletes lett. Ezután átjárhatósági vizsgálaton azon az oldalon ahonnan kivették a cisztát nem volt átjárható a petevezeték. Lehet, hogy nálad is ez lehet.

Ha szeretnél még tudni erről valamit szívesen várom a leveled:)

Kitartást

2008. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen az az átfújás?
2008. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok.Utoljára nekem is minden megvolt még hánytam is.Az orvosom biztat,de nekem már elég.Orvosnál nem voltál?Párodat nem vizsgálták?Én nem hömérözöm meg nem csinálok ovu tesztet,mert azt mondta doki ha visszajárok tüszöérést nézetni ultrahangra akkor felesleges.Végül is igaza van ez biztosabb.Pénteken megyek megnézi nőt-e a tüszöm.Ha most nem sikerül akkor emeli a costit,ha utána se sikerül valami más modszert mondot.Valahol bizok benne,hogy összejön mivel többre jutottam,mint az elözö orvossomal.Jelöld be,hogy privát e-mail és irok oda.Kitartás
2008. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok a harmadik válaszoló. Már nincs átfújás. Én magán klinikán voltam. Átjárhatósági vizsgálatot végeztek. Nem volt kellemes. Egy hete kb.
2008. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én voltam az orvosomnál mielőtt eldöntöttem a babát. Annál aki műtött. Azonkívül hogy rákszűrést csinált nem csinált semmit. De közölte jövő héten magánrendelője nyílik ahol szívesen csinál uh. 15.000 Ft-ért.:( Pedig régen annyira lelkiismeretes volt. én nála szerettem volna szülni majd meg minden, de benne is nagyot csalódtam.Így igazából rendes orvosom most nincs is.

Szívesen beszélgetek Veletek privát. Bejelöltem hogy tudunk írni.

Sikert mindenkinek..

2008. aug. 6. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!