Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menszesz után 7. napra lehetek...

Menszesz után 7. napra lehetek terhes?

Figyelt kérdés
26-27. napra szoktam menszeszelni kb. 4-5 napot.
2010. jan. 12. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy a menszeszed elmúlt a ciklusod 5. napján, és rá egy hétre szeretkeztetek?


Simán. Beletaláltatok a legtermékenyebb időszakba, ami a következő menszesz ELŐTT kb 2 héttel van, azaz nálad a ciklusod 13. napja körül, illetve az ezt megelőző pár napban. Védekezés nélkül ilyenkor a teherbeesés esélye kb 30%.

2010. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy 27 napos ciklusom után (menszesz után) szeretkeztünk a 7. napra. Szerinted lehetséges?? Már van egy babánk és MOST még nem szeretnék még egyet. Tudom felelőtlenség volt védekezés nélkül, de mit tehetnék?
2010. jan. 12. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értjük egymást.


A ciklusod első napja egyben a menszeszed első napja is. Ezt ne feledd. Akkor hányadik napon szeretkeztetek pontosan?

2010. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehetsz.
2010. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most már így értem. Köszi a gyors választ és hogy nem "hülyéztél" le. Így akkor a 11. napon. Lehetséges a teherbeesés?
2010. jan. 12. 12:40
 6/11 anonim ***** válasza:
szerintem lehetséges...
2010. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nos igen, lehetséges. Jó esélyetek van a terhességre.


Ha nem akartok babát, akkor a 15. napig védekezés nélkül egyáltalán ne szeretkezzetek, de a legjobb lenne egész ciklus alatt védekezni, mert spontán peteérésed is lehet bármikor.

2010. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem szedhetek, a gumitól kiütésem és folyásom van. Mit tegyek ami tényleg hatásos, de a romantikát "nem rontja el", illetve ne illúzió romboló...
2010. jan. 12. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Van latexmentes óvszer, igaz, drágább a hagyományosnál.


Kérdezd meg a nőgyógyászodat a pesszáriumról, annak ugyanolyan alacsony a terhességi indexe, mint a guminak. Orvos írhatja fel méretvétel után.


Ha gyógyszert gyomorproblémák miatt nem szedhetsz, akkor megpróbélkozhatsz a hüvelygyűrűvel. Drágább, mint a tabi, és ez is hormonális, de alacsonyabb a hormontartalma, és nem felejtheted el naponta bevenni, valamint nem kell aggódni hányás/hasmenés miatt sem.


Ezenkívül lehet hőmérőzni, Lh tesztel figyelni az ovulációdat, és a nem biztonságos napokon valamilyen módszerrel védekezni, pl hüvelykúp+megszakítás, vagy latexmentes óvszer, és csak a biztonságos napokon szeretkezni védekezés nélkül. Ovu után 2 nappal már biztonságosnak mondható, hiszen ekkorra már elhal a petesejt, és nincs mit megtermékenyíteni. Ovu előtt 1 héttel azonban fel kell hagyni a védekezésmentes szexszel. Ez persze csak akkorr jöhet szóba, ha nem katasztrófa, ha jön a baba.

2010. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos többszörösen volt méhszájsebem (a terhesség alatt is), és a dokim (a volt dokim) nem javasolta a pesszáriumot. Spirált se. Esetleg van olyan tabletta, vagy kenőcs, vagy valami ami nem habzik, a párom nem veszi észre, hogy bent van valami?
2010. jan. 12. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!