Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik olyan, hogy bemesélem...

Létezik olyan, hogy bemesélem magamnak a terhességet?

Figyelt kérdés
Minden étkezés után hányingerem van, de sosem hányok. Nincs reggeli hányingerem, de a tojástól szinte öklendezek. Csak a leves után nincs hányingerem, mondjuk néha azután is. Ezt 2-3 hete érzem. Már 5 tesztet is csináltam, de semmi... Nincs mensesem, csak 3 havonta. Legalább is eddíg 2-3 havonta menstruáltam. Most pedig január eljesén volt 3 hónapja, hogy az utolsó mensim elmúlt. Voltam dokinál, aztmondta attól még lehet peteérésem, mert ugye olvastam sok negatív válaszolót, akik szabályosan leordították az embert, hogy ha valaki nem menstruál,nincs peteérés. Közben a doki szerint igenis van.Csak ugye én nemtudom hogy mikor... :S Voltam már vérvételen, de az eredményre még 1 hetet kell várni. Szóval szerintetek lehetek terhes, vagy inkább nagyobb a valószínűsége, hogy csak bemesélem magamnak?? De hát ezt nem lehet...Vagy igen? A hányingert... Volt már valakivel hasonló?
2010. jan. 11. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A teszt hibázhat, legalábbis a barátnőmnek és nekem sem mutatták ki a gyerkőcöt, pedig akkor már vérvétellel igazoltan babát vártunk. Én két tesztet vettem, a barátnőm hármat. Valószínűleg alacsony volt a Hcg szintünk.

De az orvos észrevette volna, hogyha babát vársz, ugyanis a hányingeres időszak kb. 3 hónaptól kezdődik, akkor pedig már jól látható a magzat. Tehát a tünetek minden bizonnyal bebeszéltek. Ettől függetlenül várhatsz babát, de a tünetek inkább pszichések. Szerintem kevesebbet kellene görcsölni a babán, jön az úgyis, ha nem idegeskedsz miatta!

A menstruáció pedig nem feltétlenül függ össze a peteéréssel. Emiatt is ajánlatos az olyan lányoknak is védekezni, akik még nem menstruálnak, mert a peteérés független a mensestől.

A rendszertelen menses miatt pedig szerintem beszélj az orvosoddal, mert így elég nehéz lesz megállapítanod, hogy mikor marad ki magától, mikor a baba miatt.

2010. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A rendszertelen miatt, voltam dokinál... De az orvos nem csinált velem semmit, csak szűrést és elküldött vérvételre, amiben a terhesség kimutatását is kérte. Akkor hogyan tudja megállapítani?
2010. jan. 11. 13:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha elmész nőgyógyászhoz, mert nem jött meg vagy mert rendszertelen, kutya kötelessége fizikai vizsgálatot végezni, hiszen így előbb is kiderítheti a probléma okát. Arról viszont nem esett szó, hogy csak egy mezei szűrést végzett. Evidens, hogyha van rá lehetőség megultrahangoz, megnyomkodja a hasad és az után küld el vérvételre.
2010. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A rendszertelen menszidre javaslom a barátcserjét, segíthet beállítani. (Csak 2-3 hónap múlva jelentkezik először a hatása, szóval nem azonnal.)


Lehet peteérésed, és reméljük, van is, csak az a problémád, hogy nem tudod, mikor. Nos, ha van peteérésed, ha van ovulációd, akkor az mindig a menszeszed előtt 2 héttel van - csak éppen ezt nem lehet előre tudni. Miért nem hőmézőzöl? Abból legalább meg lehetne tudni, hogy tényleg van-e ovud. Olcsó és egyszerű módszer.


Hányingert sok minden okozhat, alacsony vérnyomástól kezdve fertőzésen át a bebeszélésig, igen. Az orvos azonban vérvételből meg tudja állapítani, hogy vársz-e babát. Kívánom neked a legjobbakat!

2010. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Első lennék! (Azaz első kettő)


A peteérés nem mindig a menses előtt van két héttel. Peteérés bármikor történhet, attól függetlenül, hogy menstruál-e a kérdező vagy sem. Hiszen az első menstruáció előtt is már van peteérés!! Pedig előtte még nem is volt menses! Ez az állítás egy általánosítás, de nem törvényszerű.

Azért szurkolok és kérem a Kedves Kérdezőt, hogy majd írja azért meg a vérvétel eredményét!

2010. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Megfogom írni az eredményt. 18.-án visszamegyek a dokimhoz. Nem csinált ultrahangot, a hasam mondjuk megnyomkodta, ezt kihagyjtam. És a beutalómon rajta volt a "á-hcg" vizsgálata is, ezért gondolom hogy oda küldött. Nem mondott semmit, csak hogy elmegyek vérvételre és akkor megnézzük,hogy mi okozza a problémát... ennyit... :S Én is buta voltam,mert nem kérdeztem meg, hogy mit sejt,mit gondol, vagy hogy esetleg baba lehet a dologban? Semmit sem kérdeztem... :(
2010. jan. 12. 10:26
 7/15 anonim ***** válasza:

09:04-nek: de bizony, peteérés mindig menszesz ELŐTT kb 2 héttel van. Tényleg. A luteális fázis (a ciklus második felének) hossza ugyanis állandó: 12-16 nap. Azaz peteérés után 12-16 nappal megjön a vérzés - vagy éppen kimarad, ha teherbe esik a nő.


Ez akkor is így van, ha spontán peteérés van. Spontán peteérésre is kb 2 hétre rá jön a menszesz. Ha a ciklusban korábban következik be a pé, akkor rá 2 héttel, tehát szintén korábban jön a vérzés is (rövid ciklus), és viszont: ha késői pé van, akkor ahhoz képest kb 2 hétre rá, tehát ennyivel később jön a menszesz is (hosszú ciklus).


Vagy a pozitív teszt, ha a nő teherbe esett.


Olyan nincs, hogy stressz miatt késik a vérzés; de olyan van, hogy stressz miatt késik a pé, így késik a hozzzá kötődő menszesz is.


Kérdezőnek: a hcg teszt egy terhességi teszt, amit vérből csinálnak. Sokkal pontosabb és érzékenyebb, mint a vizeletteszt.

2010. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de számtalan tapasztalattal tudom cáfolni, amit írtál.

A saját példámból kiindulva: mi anno nem "dolgoztunk" a babán, nem védekeztünk, de nem is időzítettünk az ún. "kritikus" időszakra (mivel végzős egyetemista voltam). Mégis teherbe estem, az orvos megállapította, hogy a peteérésem közvetlenül a mensesem előtt lehetett 1-2 nappal. A sógornőmék tervezték a babát, összejött, náluk szintén úgy jött össze a baba, hogy a menses elmúlta után rögtön peteérése volt, az unokatesóméknak szintúgy. A legjobb barátnőmnek pont a piros betűs napok alatt jött össze a baba. És még több ismerőst és néhány rokont még fel tudnék sorolni, ahol nem a menses előtt 2 héttel volt peteérés. Számos orvosi és biológiai könyv igazolja ezt. Ráadásul, ha a peteérés pont 2 héttel a menses előtt lenne, akkor fölösleges lenne ovulációs naptárat vezetni, hiszen akinek rendszeres a mensese napra pontosan ki tudná számítani, hogy mikor kell vigyázni vagy nem. Ráadásul a ciklusunk sem egyforma, kinek hosszabb, kinek rövidebb. Orvosilag teljesen elfogadható már egy 21 napos ciklus is, a maximum felső határ akár 42 nap is lehet!! Tehát a két hét egy átlag, de nem kötelező érvényű jelenség, hiszen egy igen rövid ciklusú hölgynek nem feltétlenül jön ki a 2 hét.

Tehát az Általad írt elméletet nem igazolja a gyakorlat és az általam olvasott szaklapok. Ez nem jelenti azt, hogy csak nekem lehet igazam. Arra szerettem volna rávilágítani, talán kissé hosszan, hogy a két hetet átlagértéknek kell tekinteni. Nem jelenti azt, hogy mindenkinek két héttel a menses után peteérésének kell lennie.

2010. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értesz. Nem azt írtam, hogy két héttel a menszesz UTÁN, hanem hogy két héttel a menszesz ELŐTT van peteérés. És ezt a véleményemet tartom.


Menszesz után akármikor lehet ovu (azaz a follikuláris szakasz akármilyen hosszú lehet), sőt, akár menszesz közben is lehet ovu, vagy a ciklus során bármikor. Amennyiben azonban nem történik fogantatás, az ovu után kb 2 hétre (12-16 napra) bekövetkezik a menstruáció, törvényszerűen, megakadályozhatatlanul. A tüsző ugyanis ennyi idő után elsorvad, nem termeli tovább a progeszteront, minek következtében a méhnyálkahártya vérzés kíséretében leválik.


Remélem, most már érted, miről beszélek! Nem arról, hogy nem következhet be akármikor ovu, hanem arról, hogy ha a petesejt nem termékenyül meg, akkor rá kb 2 hétre megjön a menszesz. Ez tény, akármit is mondasz.


"Orvosilag teljesen elfogadható már egy 21 napos ciklus is, a maximum felső határ akár 42 nap is lehet!! Tehát a két hét egy átlag, de nem kötelező érvényű jelenség, hiszen egy igen rövid ciklusú hölgynek nem feltétlenül jön ki a 2 hét. " Megintcsak nem érted, miről beszélek. Persze, hogy akármilyen hossszú lehet egy ciklus, akár 100 napos is. Van rá példa épp elég, sajnos. De azért, mert "A luteális szakasz hossza nem változik jelentösen ugyanannál a személynél. Normális esetben 12-16 napos. Ezzel ellentétben a ciklus elsö fele (follikuláris szakasz) nagy változásokat mutathat". Azaz a ciklus első fele menszesztől ovuig akármilyen hosszú leheet, 1-100 napig bármi, de ovu után a második szakasznak szabott hossza van: 12-16 nap. Nem lehet több. Ha meg ettől kevesebb, akkor terhesség nem jön létre. [link] A honlapot 2 gyermekes genetikus orvosnő szerkeeszti, aki azért böbbet tud a dolgok működéséről, mint te. Már bocs. :-)

2010. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Még egy kis számolás:


21 napos (rövid ciklusú) hölgynél az ovu napja rendszerint kb 21-14=7, azaz a ciklusa 7. napja körül. Hosszú ciklusú hölgynél, pl 42 napnál ez így néz ki: 42-14=28, azaz a ciklusa 28. napja körül van általában az ovu, és rá 14 napra megjön a vérzése, ha nem esik teherbe. Ígyy jöhet ki, hogy akármilyen hosszú a ciklus, mindig a menszesz ELŐTT kb 2 héttel van ovu, ekkor termékeeny a nő. Tényleg. :-)


A rendkívüli peteérés, sponttán ovuláció más tészta, ne keverjük bele.

2010. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!