Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg rendbe kell hozatni a...

Tényleg rendbe kell hozatni a fogaimat, mielőtt babát szeretnénk?

Figyelt kérdés

Fogtömésre gondolok. Mintha valahol olvastam volna róla, hogy ez azért fontos, mert ha van lyukas fog, az gyakorlatilag egy gyulladásos góc, ami árthat a picinek.( a vérárammal eljutnak a kórokozók)

Igaz ez?


2010. jan. 9. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Habár nekem nincs gyerekem, de pont egyik reggel volt ez téma a tv-ben. Ott azt mondták, hogy azért kell rendbe hozatni a fogakat, mert a baba mikor fejlődik az anyuka szervezetéből elvonja a kálciumot, ami ugye a csontokban van--> a fogban is. Tehát ha rossz a fogad, akkor az mégjobban el fog pusztulni. Plusz még azt is megemlítették, hogy ha akkor nem csináltatja meg az anyuka a fogakat amíg terhes, akkor már végképp nem lesz ideje, ha megszületik a baba. Tehát az a hónapok alatt csak pusztul, pusztul. Így ilyenkor annyira elromolhat, hogy akár ki is kell húzni...
2010. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez az egyik fele, a masik, hogy amivel kezelnek az antibiotikum ami szinten nem elonyos a gyereknek, harmadik pedig, hogy gyorsabban kezdenek romlani a fogak, mert hat a pici belul is sziv el rendesen asvanyi anygot, nemcsak szoptataskor!
2010. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon mély a lyuk, és nem csak felszínes, akkor tényleg gyulladást okoz(hat). Azt sajnos nem tudom, hogy a gyulladás mennyire rossz a babának, de jobb ha inkább megelőzi az ember az ilyesmit...

Viszont a másik ok a fogorvos mellett, hogy terhesség alatt nagyon romlanak a fogak (Calcium-anyagcsere kicsit megváltozik, ha jól tudom) és persze egy eredetileg is rossz fog még jobban elromlik ilyenkor.

2010. jan. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg várandósság alatt kívánósabb az ember, és gyakrabban eszik, ami árthat a fogaknak.
2010. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon megbántam, hogy nem mentem el a fogorvoshoz terhesség előtt. (nem gyulladás vagy ilyesmi miatt) Nekem ínyvérzésem lett, egyre durvább, semmiféle fogkrém, c vitamin nem használt, a végén már mozogtak a fogaim! teljesen pánikoltam, hogy ki fognak esni. Én még egyszer így nem megyek neki a terhességnek az tuti. Szóval mindenképpen menj el szerintem.
2010. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el fogorvoshoz és csináltasd meg mert én pont teherbeesésem előtt voltam fogorvosnál meg lett csináltatva az összes fogam és már jelentkezett egy pici lyuk a hátsó fogamon.

17 hetes kismama

2010. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok senki megbántani,de Én nagyon jóba vagyok a fogorvosommal és vele beszélgettem a terhesekről és fogaikról!Jó igazatok van a baba nagyon sok kálciumot vesz el az anya szervezetéből,DE a másik nagyon fontos szempont a lustaság és a fájdalom!Ugyebár a kismama néha örül,hogy ma épp jól van az első időkben stb.DE nagyon sok kismama csak fél elmenni a fogorvoshoz,merthát ugye nem kaphat fájdalomcsillapítót!

KEDVES KÉRDEZŐ:nem kell feltétlenül megcsináltatnod a fogaid,de terhesen sokkal rosszabb lesz,de TE tudod!

2010. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem, el fogok menni.Tényleg jobb most, mint terhesen.
2010. jan. 10. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Én terhesség alatt csináltattam meg a fogaimat. Sajnos többet is tömni kellett, de megérte, mert most szépen rendben vannak. Helyi érzéstelenítőt is lehet kapni, nem jut át a babába. A legkellemetlenebb az volt, amikor a fúró hangjára felébredt a baba, és egyfolytában rugdosott! :-))
2010. jan. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!