Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz az, hogy a méhünk "megöli...

Igaz az, hogy a méhünk "megöli" a bejutó spermiumok 80%-át?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam róla a neten és kiváncsi vagyok rá, hogy igaz e, mert elég nehezen tudom ezt elhinni.
2010. jan. 5. 19:58
 1/3 anonim válasza:
Hát a hüvely meg a méh fala a baktériumok elleni védettség miatt savas kémhatású.. Ezért sok spermát megöl szal jól olvastad
2010. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem részben igaz.Tehát gondolom nem mindenkinél,hanem ez a statisztika!Én a második gyerkőccel azért nem estem teherbe természetes úton mert a méhnyaknyákom megölte a spermákat.De ez akár havonta változhat,amit az is bizonyít hogy az első és harmadik gyerkőcünk szinte azonnal összejött!
2010. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos a szazalekot nem tudom pontosan de nagyon sokan elpusztulnak a mehben. Van egy fajta meddoseg is aminek hirtelen nem jut eszembe a neve de azoknal all fent akiknek nagyon eros az immunrendszeruk. Amikor a spermiumok bejutottak a mehbe szembetalakoznak az immunrendszer feher vertestjeivel akik betolakodoknak tekintik a spermiumokat es megolik. A sok milliobol igy csak parnak sikerul elernie a celig. Akinel nagyon eros az immunrendszer es felfedezik, hogy ez a gond alltalaban legyengitik es igy teherbe tud esni. A lenyeg, hogy tenleg sok spermium elpusztul a mehben emiatt. Lattam regen errol egy musort az volt a neve, hogy a sperma utja es abba bemutattak, hogy mi mindenen kell atmenniuk. Haaat nem egyszeru az biztos. A huvely savassaga is megol jo sokat. Aztan jonnek az immunrendszer feher vertestjei. Nem mindegy a petevezeto vastagsaga sem. Szuri es nem engedi at a kelletenel nagyobb feju spermiumokat, ketfejueket vagy egyebb mutaciokat, igy itt is sok kiesik es elpusztul. Aztan ha elertek a celt akkor varakoznak a petesejtre. Ha a petesejt jo idoben jokor kiszabadul akkor meg van egy ugynevezett molekularis ellenorzes. A sperma amelyik a leggyorsabb volt a megfelelo molekulakkal kell rendelkezzen ahoz, hogy a petesejt beengedje. Szoval nem egyszeru...
2010. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!