Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett estetek...

Fogamzásgátló mellett estetek teherbe?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan? Milyen régóta szedtétek? Megtartottátok? Ha igen, lett valami "következménye" a bébinél? Úgy hallottam nem okoz különösebb gondot... Írjatok!
2010. jan. 5. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én igen. 9 éve szedtem a gyógyszert. Természetesen megtartottuk, úgyis idei évre terveztük, hogy ráállunk a babaprojektre. Így most egy kicsit zsúfoltabb lesz az életünk, mert júliusra terveztük a lakásfelújítást. Hát ezt most előrébb kell hozni, mert júliusban fogok szülni. Persze anyagilag így sokkal-sokkal megterhelőbb. Egyenlőre még csak a 14. hétben vagyunk, eddig nem volt semmi gond.
2010. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tabletta a peteérést gátolja, ezenkívül a spermiumok számára átjárhatatlanná teszi a méhnyaknyákot, és elvéknyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha mégis megfogan a baba, ne tudjon beágyazódni. A ciklusok 8-10%-ban még így is előfordulhat spontán, ún áttöréses ovuláció, azaz mégiscsak megéris egy petesejt, ilyenkor a másik két mewchanizmuson múlik, hogy megfogan és megtapad-e, vagy sem. Kockázatot jelent a nő is, aki szedi: elfelejtheti, késhet vele, lehet hányása, hasmenése.


Mindezeket összeadva a fogigátló tabletták átlagos terhességi indexe 0,2. Ez azt jelenti, hogy nagyon biztonságosak ugyan, de 100 nőből, aki egy évig így védekezik, 0,2 esik teherbe. Ez minden ötszáz nőből egyet jelent.


Szóval nem 100% a védelem, sajnos. Ennél nagyobb biztonságot a kombinált védekezés adhat (kétféle fogamzásgátló módszer egyidejű használata), illetve ha nem szexelsz. :-)


Most biztos kapni fogom a lepontozást, és rengeteg nő fog beírni, hogy ők évek óta szedik és nem esnek teherbe. Nem is erről beszéltem az imént, hanem arról, hogy a nagyon-nagyon sok sikeres használó mellett időnként becsúszik egy-egy terhesség is. Ez van, ez tény, amit az első válaszoló mellékelt ábrája is mutat...

2010. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes választ! és ha még csak 1-2 hete szedem, kialakult vmilyen védettség? esett valaki már úgy teherbe?
2010. jan. 5. 19:23
 4/4 anonim válasza:
Én is gyógyszer mellett estem teherbe,és semmi baja nem lett a Drágámnak,már 10 éves és szuper okos:)
2010. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!