Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha magas az inzulin színtem,...

Ha magas az inzulin színtem, az is akadályozhatja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
A vércukorom jó,csak a hasnyálmirigy sok ínzulint termel,mivel lehet csőkkenteni?Az egyik hormonom nem jó arra szedek Bromociptrint,a doki felhívott egy diabetológust de nem érte el,szabira ment és csak 2 hét múlva tud nekem választ adni rá,hogy ilyenkor mi a teendő.Volt valaki igy?Irjatok!
2008. júl. 31. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Várd meg a diabetológust, ő tud írni rá gyógyszert, ami leviszi az inzulinszintedet! Ez metformin tartalmú gyógyszer, ami akkor sem árt, ha babát vársz majd!

Rendbejösz, nyugi, akár már az első hónapban lehet peteérés, de akkor se keseredj, ha 4-5 hónap kell!

Sok kis cisztád is van? PCOS?

A dokidat mindenesetre becsüld meg, hogy így szívén visel, hogy még szakemberhez is elküld!

2008. júl. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
megkérdezhetném hol nézték meg az inzukin szintedet?magán úton,vagy sima hétköznapi laborban?
2008. júl. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Uh nézett de nincs cisztám és remélem PCOS se vagyok!A ciklusom normális ahőm 2 hónapja mérem a hőmet múlt hónapba nem volt pé.-m de ebbe a hónapba igen(itt már szedtem is a bromociptrint)PÉ. után 5 napig fent is volt a hőm az azt jelenti hogy volt tüszőrepedés de utánna kicsit cikk cakkos volt fel le ingadozott, az pedig sárgs test elégtelenségre utal.Na de valószínü,hogy a bromo. majd rendbe teszi!Rendesen meg is jött 27. napra! 2.válaszolonak üzenem:Mi 10 hónapja próbálkozunk de síkertelenül,ezért elmentem dokihoz.Volt hormon vízsgálatom a mensi 6. és 21. napján vette vért.Abból kiderült hogy az eggyik hormonom alacsony és kaptam rá gyógyszert.De a doki utánna elküldött terheléses vércukor vízsgálatra és ínzulin szintet is néztek!Tehát a nődoki írt beútalót, de szerintem a házi orvostól is kérhetsz sőt!Nekem szerencsém van mert ismerem a nődokimat oda jár vásárolni évek óta ahol dolgozom,ezért ilyen normális talán!Egyébként maguktól nem bíztos hogy tovább küldenének vízsgálatokra,pedig kutya kötelességük lenne mert ez a menete!Tehát ki kell sajtolni belölük a beutalót!!!
2008. júl. 31. 18:08
 4/9 A kérdező kommentje:
1 válaszoló!Neked is ilyen problémád volt(van)?
2008. júl. 31. 18:17
 5/9 anonim ***** válasza:

1.válaszoló vagyok.

nekem még csak a laboreredményeim vannak meg, hétfőn viszem a dokihoz.

Utánaolvastam sokmindennek, de neked is azt mondom, állítsa fel a diagnózist a doki, ne mi, mert akkor lehet, hogy feleslegesen parázunk :) Te sínen vagy már, ne aggódj! Nekem még nincs peteérésem normálisan...

2008. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!!!!Drukkolok neked ,hogy minnél elöbb rendbe gyere!Én hiszek abba,hogy nincs terméketlen nő,csak meg kell taláni az okot ami miatt nem esünk teherbe!!!!!
2008. júl. 31. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt vallom! Valahogy belül nem is csak érzem, hanem tudom, hogy nekem is lesz majd babám! én is köszönöm a válaszod!!! Remélem, tényleg hamarosan rendbejövök. Még az a jó, hogy ezekre a hormonproblémákra vannak gyógyszerek, ráadásul többfélék...

mielőbbi babásodást! puszi

2008. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hello.


Elozo ciklusban voltam vervetelen, minden hormonom, minden eredmenyem jo, egyedul az inzulin volt megcsillagozva, mert magasabb volt joval. Nekem eddig 3 orvos mondta, hogy ez nem baj. A biztonsag kedveert tegnap ujra voltam vervetelen. 5munkanapot kell varnom az eredmenyre. (Az elso nem ehgyomorra keszult, a tegnapi viszont igen. Remelem most mar nem lesz magas az inzulin.)


Nekem is megnezi azert, hogy nem vagyok-e PCOS, aminek szerinte nagyon pici a valoszinusege, hisz rendszeres a mensim, nem vagyok kover (sem sovany), a sulyomat mindig tartom es nincsenek cisztaim sem.


Csak ez az inzulin aggaszt, hiaba mondtak hogy nem baj (,ha magas)....

2008. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudom,én pco-s vagyok,és mindenhol azt olvasom hogy a magas inzulin okozhatja a meddőséget!néha komolyan nem tudom,hogy érdekli e az orvosokat hogy nem sikerül teherbe esnünk!egyik ezt mondja,a másik azt!mi meg csak szenvedünk...
2008. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!