Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Szerintetek kivel...

Mit tegyek? Szerintetek kivel van baj? Miért nem tudok teherbe esni?

Figyelt kérdés

Állandóan próbálkozunk de soha semmi.

A páromnak van egy kis baj az egyik heréjével.

Kiskorában megroncsolódott.

Van köze hozzá szerintetek?

Velem lehet a baj?

Mit tegyek?


2009. dec. 31. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt sajnos itt a neten nem fogod megtudni. Éppúgy lehet gond a pároddal, mint veled. Az én férjemnek is gondjai voltak a heréivel, de a spermatermelése tökéletes, ezért nem biztos,hogy vele van probléma. Először is, mit jelent az, hogy 'állandóan próbálkoztok" ? Kb, egy évet szoktak mondnai az orvosok - az a határ, ami alatt egy egészséges párnak babája foganhat. Ha eltelt az egy év, akkor szerintem mindkettőtök részéről esedékes lenne egy kivizsgálás. Párodnál spermaminta - vizsgálat, nálad szerintem uh, vérvétel ilyesmik lesznek. Ne keseredj el, talán semmi alapja sincs, és simán összejön a következő hónapban!!! BUÉK!
2009. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mióta próbálkoztok?Mi 5 évig próbálkoztunk!Nálam is és a páromnál is találtak bajt!De ne találgass hanem menjetek dokihoz!Ha már legalább 1 éve nem jön össze a baba!!!Ja és én javaslom,hogy menjen el a párod egy andrológushoz!És vele kezdjétek a kivizsgálást!Ne járj úgy mint én.Mert kb. 1 évig gyógyszeretek engem ,mire elküldték párom dokihoz! És kiderült,hogy teljesen felesleges volt nekem az a rengeteg hormon!Mert nála is gond van!És egy pasit kivizsgálni 10 perc! míg egy nőt ,több hónap!Sok sikert!
2009. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Ja és 5 év után spontán teherbe estem!Most 12 hetes vagyok:)))
2009. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha neked normális a ciklusod, és akkor próbálkoztok mikor elvileg fogékony is vagy (ovulációkor kb. 0,5 C°-kal megemelkedik a testhőmérséklet, ha még nem figyelted, akkor most kezdj hőmérőzni), akkor nagyon valószínű, hogy a pároddal lesz valami. Ha viszont vele van baj, nem nagyon fog változni.


Ha nagyon nem megy (azért még próbálkozzatok párszor, lásd hőmérő), erre van a mesterséges megtermékenyítés. Bár ott is van esély, hogy nem mindig működik. A párodtól vesznek spermát, tőled petesejtet, kiválasztják a megfelelően mozgó, termékenyítőképes spermiumokat és odaterelik a petesejthez. Aztán "visszateszik" beléd, és remélhetőleg megtapad.

2009. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a teherbeesésen nagyon sok múlik. Mi már több, mint 3 éve próbálkozunk, ki vagyunk vizsgálva. Semmi baj nincs egyikőnkkel sem, mégis túl vagyun már 5 sikertelen inszemináción és most készülünk a lombikra.

Kezdjétek andrológussal a kivizsgálást, mert az a legegyszerűbb.

Te pedig menj el nőgyógyászhoz. Majd el fog küldeni hormonvizsgálatra, clamidya szűrést és hüvelyváladék vizsgálatot fog csinálni, UH-gal ellenőrzi a peteérésed és petevezeték átjárhatósági vizsgálatra is lehetséges, hogy elküld, ha az előzőek rendben voltak. Ezek az alap vizsgálatok ilyenkor.

Mióta próbálkoztok? Azt mondják, hogy az 1 év, teljesen természetes.

2009. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egy barátunknál 7 év után jött a baba. pedig semmi gond sem volt. egy ismerős néni (kb 60 éves) 13 évet várt. azt mondták meddő. a párom is úgy jött hogy anyóst meddőnek állították. egy kolléganőm férjének a heréi többször is begyulladtak. (nem tudom mi ez a betegség). most 2 és fél éves a fiúk. szóval szerintem sosincs veszve, de kivizsgálással egy lépéssel előbbre jártok. ja, és mi is 2 évet vártunk..
2010. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Oké már megoldódott:D
2010. febr. 17. 12:18
 8/8 anonim ***** válasza:
gratu!:)
2010. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!