Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért hiszik azt a nők, hogy...

Miért hiszik azt a nők, hogy főként ők a hibásak, és nem a párjuk, ha nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Nagyobb a valószínűsége annak, hogy a nő a terméketlen, mint annak, hogy a férfi? Tényleg nem tudom. Csak mert minden kérdésben ezt olvasom, hogy "extrém termékeny nők" meg hogy "a tinik is teherbe esnek", azt nem olvasom, hogy a tinik PASIJAI is teherbe tudnak ejteni, vagy hogy az extrém termékeny férfiak.


Miért van ez? A párjaik is ezt a tudatot erősítik bennük, hogy csak bennük lehet a hiba? Vagy ők erősítik magukban? Vagy a nődokijuk nem segít feltárni a másik oldalát is az érmének?


2014. máj. 23. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Na, megjottek a feministak!
2014. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez csak biológiai kérdés, nem irányzatbeli:)
2014. máj. 23. 10:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

40-40-20 az arány.

Meddőség esetén 40%-ban a női oldalon áll fenn probléma, 40%-ban a pasinál, 20%-ban mindkettőnél. Normális orvos a férfi kivizsgálása előtt "hozzá sem nyúl" a nőhöz.

2014. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért mert nagyrészt nő ír ide, és normális ember először magán próbál változtatni ha gond van. Férfi kérdezné ő is magában keresné a gondod.
2014. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt embere válogatja, úgy gondolom nem lehet ebben sem általánosítani épp úgy mint másban sem.


Mi már több mint 8 hónapja próbálkozunk, férjem önként és dalolva, saját ötlettől vezérelve ajánlotta föl, hogy megnézeti magát.


Szóval ez elég fura kérdés.

2014. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
szerintem egyáltalán nem gondolják igy, a férfit épp ugy ki kell vizgsálni mint a nöt. Egyébkétn azért még mindig gyakoribb valaemnnyivel a nöi ok mint a férif de nem sokkal. A meddöségi vizsgálatok is ugy kezdödnek hogy hormon vizsgálatok plusz a sperma vizsgálat, ezek az elsök.
2014. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Van ebben egy kis "régmúlt" is.

Régen, ha egy nő nem esett teherbe, vagy lányt szült fiú helyett, akkor még le is fejezték...

Most azért már pontosan tudják a dokik és szerintem a nők is, hogy mindenkit ki kell vizsgálni ilyen esetben, és nem egyedül ők a hibásak.


Viszont szerintem az teljesen emberi dolog, hogy mindenki magában keresi a hibát, és a nő sokszor sokkal rosszabbul éli meg, ha nem lehet gyermeke (hiszen a nők többségének a gyermek a kiteljesedés).

De az is tuti, hogy egy férfi is magába fordulna, ha sokáig nem jönne össze a gyermek és nagyon szeretné.

2014. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a férfiakat sokkal érzékenyebben érintené ha nekik kéne kivizsgálatni magukat, hogy nem tudnak gyereket csinálni. Viszont nem szégyen orvosi segítséget kérni! Így a nők mennek autómatikusan dokihoz, mert végülis ők járnak nőgyógyászhoz a férfiak nem járnak ilyen helyekre, nem is tudom nekik hova néne menni, urológia? tényleg nem tudom :) de szerintem ők sem :)


A nők azért ilyenek, mert szeritnem kétségbeesnek az első próbálkozós hónapban, hogy nem jött össze, így mindent bevetnek az ügy érdekében amit házilag lehet. Viszont egy férfi nyilván nem fog mindjárt orvoshoz rohanni egy hónapnyi próbálkozás után ami érthető, és igaza is van csak a nők azonnal akarják a gyereket. Láthatod a fórumokat, nap mint nap nyilik egy ilyen.

2014. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs így, elég hülye kérdés is.
2014. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is ez egy régről maradt dolog lehet, hogy a nő a hibás, ha lánya születik vagy ha nem születik babája, akkor is, a férfit régen felsőbbrendűnek gondolták, mint a nőket és ez azért lássuk be elég sokáig így volt.

Meg sok pasi szerint ő tökéletes és neki aztán tuti h lehet gyereke, hiszen van ott anyag. :)

Gondolom ezért is előbb a nő megy el vizsgálatra és ha minden ok, akkor a pasi.

Egy nőnek mondjuk X éves kora felett már nehezebben jön össze a gyerek, míg egy pasi 70 évesen is tud babát gyártani.

De szerintem az lenne a normális, h ha nem sikerül a baba, akkor menjenek egyszerre kivizsgálásra.

Amúgy meg szerintem azért is látod így a dolgot, h a nők terméketlenebbek, m a pasik nem szoktak ilyen oldalakra írogatni. :)

2014. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!