Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rh negatív anyai vér és Rh...

Rh negatív anyai vér és Rh pozitív apai. Gondot jelent? Még a terhesség előtt beszélni kell az orvossal?

Figyelt kérdés

Olvastam az Rh összeférhetetlenségről. Hogy ha az anya rh neg és az apa rh poz. akkor előfordul vetélés. De ha valaki még nem terhes csak tervezi akkor kell már szólni az orvosnak v majd amikor már terhes kap ez ellen valamit.

Köszi a segítséget!


2014. ápr. 17. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy nem minden esetben van szó összeférhetetlenségről. Ezt az ellenanyag tudja kimutatni a vérből, ha pozitív az ellenanyag akkor baj lehet, főleg ha az anya negatív. Én Rh pozitív vagyok az ellenanyagom mégis pozitív lett, de mivel összeférhetetlenség nem lehet akkor ha pozitív az anyuka így a dokim nem is igazán foglalkozott vele. Viszont, ha tényleg összeférhetetlenségről van szó akkor ez első terhességnél nem okozhat gondot, amikor megszületik a baba akkor 72 órán belül kapsz egy injekciót és a következő terhességednél sem fog gondot okozni, akkor viszont ha már volt egy terhességed amit te nem vettél észre akkor baj lehet...
2014. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi így vagyunk, semmi gondot nem okozott. Igazából nem is tudtuk, h apuka rh+, de mivel a gyerel + lett, kiderült :-) Kaptam szülés után szúrit, ennyi. Két egészséges gyerekünk van, mindkettő +.
2014. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Terhesség előtt szerintem fölösleges erről beszélni. Hisz terhesség alatt legalább kétszer végeznek vércsoport vizsgálatot a kismamának. Ott úgy is kiderül, hogy van e ellenanyag a véredben.
2014. ápr. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt, de a párom tudta csak a vércsoportját, én nem. Aztán megtudtam, én negatív vagyok, ő pozitív. A sajátomat már terhesként tudtam meg az első vérvétel alkalmával. Semmi bajt nem okoz amúgy!!!!! Annyi hogy a baba, ha rh pozitív és te negatív vagy, akkor kapsz egy szurit. Nálunk így volt, szülés után már kaptam is az anti-d szurit. Ez azért kell, ha vállalunk második babát, a szervezetem ne lökje ki betolakodóként. De csak rh negatív vércsoportnál van így.

Teherbe esés szempontból mindegy milyenek vagytok!!!!!!

2014. ápr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi is ugyan így voltunk, ahogy előttem leírták, szülés után kaptam a szurit.

Most kistesó projekten vagyunk és semmi teendőnk nincs ezzel kapcsolatban :)

2014. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!