Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert van az, hogy ilyen sok...

Miert van az, hogy ilyen sok embernek ilyen nehezen jon ossze a baba?

Figyelt kérdés

Remelem csak rosszul jott le nekem eddig a kep a neten keresztul, de hogy lehet hogy ilyen sok fiatal no nehezen esik teherbe? Tudom, hogy atlagosan tobb honap, mire egy egeszseges no teherbe esik, de akkor is nekem ugy tunik ,hogy nagyobb azoknak a szama, akiknek nehezen jon ossze, mint azoke akiknek eleg hamar, elsore vagy nehany honap alatt osszejon.


Irhatnanak azok egy par biztato szot, akiknek elsore vagy nagyon rovid ido alatt osszejott a baba. A legtobb forumos oldalon az ember csak a rossz peldakat latja, ezekrol olvas es ez annyira elkeserito.


Mar nagyon szeretnek babat es mindig azon agyalok, mi lesz ha sokaig nem jon ossze. (Es probalok nem gorcsolni, de ez a sok negativ tortenet pesszimistava teszi az embert.)


Bezzeg aki nem akar gyereket, annak azonnal osszejon.... :(


Egy koltoi kerdes a vegere: Nem lehet, hogy a legtobb embernek eleg konnyen osszejon a baba, csak ezekrol nem nagyon hallani/olvasni? - Ugye altalaban a rossz hir gyorsabban terjed es jobban megmarad az emberekben.


2008. júl. 25. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Azért van, mert ilyen a mai világ, egyre több a tartósítószer és az erre érzékeny beteg ember, mert szerintem az is beteg, akinek nincs peteérése és kezelésre szorul, ha pedig van peteérés akkor lehet hogy a stressz a baj, mert az sem tesz jót a sok próbálkozásnak..

És elárulok egy titkot is- nem diszkrimináció-, de akik csak potyogtatják tizesével a gyerekeket és nem dolgoznak stb..azoknak agyuk sincs ahhoz, hogy elmndják nekik mitől sikerült, de gondolom olyan buták, hogy írni sem tudnak, meg internetjük sincs.- de ezt midet sugtam. oké?

sok sikert a további próbálkozásaidhoz!!!

2008. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a biztatast, bar nem nyugtattal meg. :(


Remelem irnak olyanok is, akiknek hamar osszejott, jol jonne par biztato szo. (Es jo lenne jo tapasztalatokat is olvasni.)

2008. júl. 25. 21:18
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi óvszerrel próbálkoztunk megvédeni magunkat a nemkívánt terhességtől.Meg is lett az eredménye,ma két hónapos és Csengének hívják:)

Félre a tréfát,és kifejtem,hogy szerintem mi is akadályozza,nehezíti a teherbeesést.

Nagyon sokaknál lelki okok vannak.Rágörcsölnek a gyerekre,minden gondulatuk az,hogy sikerülnie kell,és a szex is csak egy a gyerekgyártási módok közül,és szinte elvárás lesz.Amikor ovutesztek,meg mikroszkópok meg minden kutya füle szóba jön,hogy mikor van jó idő a teherbeeséshez stb.No én ettől ki vagyok idegileg.Sokan elfelejtik,hogy a szeretet,és a tényleg kívánás sokkal többet jelent,mint a naptár.Nem kell görcsölni.Önfeledten szexelni,majd jön az a gyerek,ha neki kell.Aztán,ha egy évig nem sikerül rendszeres nemiélet ellenére sem,akkor lehet gondolkozni,hogy meglátogat egy dokit,hogy miért nem.Férjem exneje is ilyen számolgatós volt.Egyik oka,hogy tönkre ment a házasságuk 2 év után,hogy kiölte a szexből a lelket a számolgatás,a korlátozás.

A másik a stressz.Nem csak a munkahelyről ér minket,hanem mindenhonnan az folyik.Ráadásul sokan úgy állnak neki,hogy eddig sikeresek voltak,karriert csináltak,most jöhet az anya szerep is.Majd ha nem sikerül elsőre,másodikra,egyszercsak azt veszik észre,hogy 35 fölött vannak,van karrierjük,de családjuk nincs.Nah ez megint dob a stresszen.

A harmadik ok a mai divat.Ma divat évekig fogamzás gátlót szedni,csak nagyon kevesen vagyunk,akiknek tabiszedés után újra 28 napos ciklusai vannak.Sokaknak nagyon megviseli a szervezetét a mesterséges hormon.Bevallom én sem szeretném évekig becsapva érezni magam.(A tabik álterhességet okoznak,így a szervezet azt hiszi már van megtermékenyült peteselyt,így nem termékenyít meg újabbat.)

Dohányzás,alkohol...egyik sem javít sem a spermák mennyiségén és minőségén,sem a petesejtekén.


Nekem most ezek jutottak eszembe.De ezr millió oka lehet még,sok nőgyógyászati, urológia is.De nem ezek a vezető tényezők.A meddő párok fele teljesen egészséges,mégsem jön össze a gyerek.A másik felében 25-25%ban oszlik meg a baj a nők és a férfiak között.

2008. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszonom. Akkor legjobb ha beletorom, hogy "nem lehet", hogy aztan majd meglepeteskent erjen a jo hir. :D Igy az ember nem gorcsol ra........ Persze nem igaz, hisz lehet gyerekem, van peteeresem is, hormonok rendben, vedekezes nuku :D .....Aztan majd jon, amikor jonni akar, en nem szaladok el. :D hehe
2008. júl. 25. 21:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Abszolút jól látod a helyzetet. A rossz példákról sokkal inkább hallunk, mint a jókról. Nekem ugyanez a parám, amióta betévedtem például ide is. Akinél minden rendben van, ritkán olvassa ezeket az oldalakat, nyílván azok szörföznek itt sokat, akik a válaszokat keresik a sikertelenségre. Úgyhogy ne keseredj el, főleg, mivel teljesen helytállóak a feltételezéseid. Egyébként Nekünk (nagyon akartuk) 2 hónapon belül, simán, mndenféle figyelgetés, számolgatás, ovu tesztelés, hőmérőzgetés nélkül összejött. És szerencsére a többségre ez igaz. Tehát, sok sikert!
2008. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Na, vegre valaki! Gratula a babohoz! Remelem egyszer -meg mielott nagymamakoru lennek - en is pocakos leszek. :D Elvileg minden rendben, fiatal vagyok, hormonszint rendben, van peteeres, nem vagyok beteg, nem szedek semmilyen gyogyszert, parom szinten egeszseges. Mar csak a golyat kellene iderangatni valahogy! (vicc :D ) ;-)
2008. júl. 25. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia.Akkor én vagyok a pozitív példa.Bár,nem szeretek "dicsekedni" vele,mert az jut eszembe,akinek nem sikerül,biztos rosszul esik neki.Én okt.-ben hagytm abba a tabit több mint 10 év után (kisebb kihagyásokkal).Novemberben védekeztünk,biztos ami biztos,azután hajrá.Januárban már nem jött meg.Rendszertelen volt a menstruációm(novemberi 35,a decemberi 45 napra jött meg).Már kezdtem attól tartani,hogy nincs pé-m.Januárban kb.kiszámoltam,hogy mikor lehet pé-m,a www.ciklus.hu segítségével,ráhagytam előtte is pár napot és utánna is.Szeretkeztünk abban az időintervallumban picit többet(persze kedvünk is volt,és nem ezen görcsöltünk).Októberben szülök :-)

Mindenkinél máshogy jön össze,az egyik barátoméknál hasonló módon jött össze mint nálunk,a másiknál meg több éve próbálkoznak,bár ott is terhes lett a lány,de elhalt.

Ez olyan dolog,mint a biztonsági öv,mindenki tud mondani olyat,hogy xy ismerőse nem volt bekötve és így járt jobban,de arról nem szól senki,hogy ezzel szemben hány olyan embernek mentette meg az életét...

Amúgy a stressz,dohányzás stb. befolyásolja legjobban a dolgot,pláne ha mindkét félnél rendben van amúgy minden.

Ne izgulj,szeressétek egymást ;-)én jön aminek jönni kell:-)/amúgy a dokim azt mondta annó,ha fél év alatt nem jön össze,akkor utánanézünk,mi a helyzet/ 28 hetes pocis

2008. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest nekünk is könnyen össze jött, november elején hagytam abba a fogamzásgátlást és február végén estem teherbe. Pontosabban március közepén, február végén volt az utolsó mensim. Először mi is nagy hévvel álltunk neki a dolognak: hőmérőzés, peteérés figyelés, hónap végén meg volt sírás és csalódottság, mert azt hittük, hogy elsőre sikerülni fog.

Most már tudom, hogy felesleges volt mindez, mert szeretjük egymást és elég aktív a szexuális életünk ahhoz, hogy ne kelljen peteérést figyelni, mert szinte biztos, hogy minden hónapban jutna egy-két szeretkezésünk a termékeny napokra. Szerintem nem is véletlen, hogy a baba akkor fogant meg, amikor már nem érdekelt a hőmérőzés és a stresszelés, csak szerettük egymást.

Egyébként beszélgettem édesanyámmal arról, hogy manapság miért jön nehezebben össze a baba. Persze nálunk is szóbakerült a stressz, a hormonális fogamzásgátlás, a megváltozott környezet.

De anyukám azt is megemlítette, hogy régebben is lett volna ilyen, ha foglalkoztak volna vele az emberek. Mondta, hogy neki nem sok olyan barátnője volt, aki védekezett volna esküvő után, mégsem szülték halomra a gyerekeket. Anyukám is hármat szeretett volna és mindenféle fogamzásgátlás nélkül nyolc év alatt fogant meg három baba, akárhogy is számolom, még átlagosan is két és fél évre jut egy, tehát nem szülés után hipp-hopp jött a következő, várni kellett akkor is. Csak akkor ez természetes volt és nem akarták ennyire megtervezni, hogy mikor hánynak hanyadikán kell megszületnie, nem egyik pillanatról a másikra akartak a nők szülni, hanem akkor, amikor a gyermek jönni akar.

És igen, jóval több negatív példa van. Az emberek a negatív dolgokról mindig sokkal jobban szeretnek beszélni. Ha próbálkoznak és nem sikerül, akkor kérdéseket tesznek fel itt, ha sikerül, de elmegy a baba, akkor szintén kérdeznek, ha valamilyen gond van, akkor ismét csak. Azt általában már senki sem írja meg, hogy sikerült a baba, vagy megszült-e épségben.

2008. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a torteneteket! Akkor megprobalok kicsit masra koncentralni, a dolgok persze maradnak igy, es aztan jojjon, aminek jonnie kell. :D :D Igy legalabb gyorsabban telik az ido. Ja es nem fogok terhessegrol olvasgatni, meg ovu tesztekrol. :D
2008. júl. 25. 22:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem is szerencsém volt a gyermekvállalással. :-) 10 hónap után estem teherbe. Az nem sok,bár akkor annak éreztem. Akkor sikerült a babát összehozni, mikor már úgy éreztem sose jön össze. Elpakoltam a hőmérőt, a ciklusnaptárat, meg mindent ami ehhez kapcsolódott... A következő hónapba már nem jött meg... :-)


Az egyik válaszoló szavai szerintem nagyon sértőek. Aki tizesével potyogtatja a gyerekeket nem mindíg írástudatlan! 2 családot is ismerek, az egyik helyen 5, a másikon 9 gyermek van. Mindkettő családban diplomás legalább az egyik szülő. Nem hülyék leírni a történetüket,csak nincs idejük, mert a gyerekeikért élnek! Nagy barom az, aki mindenkit lehülyéz!

2008. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!