Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A HCG szintem nem duplázódik...

A HCG szintem nem duplázódik kétnaponta, ez előfordulhat egy egészséges terhességnél is?

Figyelt kérdés
Kb. 4-5 naponta duplázódik a HCG szintem, és már az UH-n látszódik egy kis méhen belüli petezsák. Lehet egészséges a magzat? (Két hete járok kétnaponta HCG-s vérvételre)
2008. júl. 21. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Erre leginkább az orvosod tudna megnyugtató választ adni. Az már mindenesetre biztató, hogy méhen belül van.

Nekem is nézték a terhességem elején a HCG szintet, nekem szépen duplázódott kétnaponta. A nagykönyv szerint egészséges terhesség esetén 1,5-2 naponta duplázódik, szerintem a 4-5 nap egy kicsit hosszú idő, de nem akarlak megijeszteni. Amúgy hány hetes vagy?

2008. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudni, hogy hány hetes vagyok, mert egy 10 hónapos gyermekem van már, és a szülés óta még csak kétszer volt menstruációm. Az utsó menzesz szerint 9 hetes lenne, de ez szerintem lehetetlen. A HCG szint szerint - most 1070 - és a petezsák nagysága alapján talán 4 hetes lehet.
2008. júl. 21. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Megint az első válaszoló vagyok.

Nem tudom, hogy ez segít-e valamit, de nekem 4 hét 2 naposan volt a HCG szintem 433, aztán két nap múlva 894, és ekkor látták először a petezsákot, ami 3 mm volt akkor, aztán egy hét múlva pedig 12 mm.

Szerintem neked innentől kezdve nem is a HCG szint emelkedése lesz a lényeg, hanem a petezsák növekedési üteme.

Remélem, minden rendben lesz, kívánom a legjobbakat!

2008. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért a válaszod kis reményt adott. Nekem is kb 4 mm-es most a petezsák az 1070-es HCG mellett.

Azon gondolkoztam, hogy ha most mentem volna csak el orvoshoz, akkor nem vizsgálgatnák így a HCG-met, és egy sima, rendes terhességet állapítanának meg. És nem aggódnánk.

Így viszont az orvosom csupa negatív dolgot mond, amiatt hogy nem duplázódik meg kétnaponta, és szerinte ez már nem lehet rendes terhesség. Csak nem indokolja meg, hogy miért, és nem is találtam erre a neten sem semmi okot. Egyedül annyi, hogy ha méhen kívüli, akkor lassabban növekszik, de ez most már kizárható. Viszont már a küretet említi, és azért előbb szeretnék meggyőződni a szükségességéről.

Még egyszer köszi a válaszod :))

2008. júl. 21. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:
szia...tudom,hogy nagyon régi kérdés,de mi lett a vége? Én most ugyan ezzel küzdök, vérvétel, uh, elhalt terhességre gyanakszanak...aggódom nagyon
2014. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1200 felett 3-4 napota duplázódik a hcg 6000 felett még lassabban
2016. júl. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is két naponta duplazodott. 7000 volt a hcg amikor kiderult hogy mehen kivuli
2016. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!