Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az utrogestant most hogyan...

Az utrogestant most hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Nekem a doki azt mondta, hogy jó magasra a hüvelybe nyomjam fel napi 2x2 darabot! De kibontottam, és az volt írva, hogy szájon át kell bevenni! Most akkor hogyan szedjem ezt a fehér bogyót, szájon, vagy hüvelybe!


Ja, és még annyit, hogy az van ráírva, hogy ORAL, de a receptre az volt, hogy hüvelykapszulát kell adni, lehet rosszat adtak a patikába!


2009. dec. 10. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Így van, rosszat adtak. A szájon át szedhető tabletta ugyanolyan jól hat, mint a hüvelyi. Nekem direkt szájon át szedhetőt írt fel az orvos, azt mondván, hogy folyásnál, vérzésnél ez biztosabban hat.


MIndenesetre érdemes lenne visszamenni a patikába, a recept biztosan megvan még náluk, vagy legalább a szájon át adható típus adagolása miatt felhívni az orvost. Mert szájon át lehet, hogy nem napi 2x2 darabot kell bevenni.

2009. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogy a szájon át adhatót hüvelybe nem szabad feltenni, mert onnan nem, vagy nem úgy szívódik fel.
2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megfejtem neked a talányt: lehet szájon át és hüvelybe is, ugyanaz a hatás. Mindkét golyó TELJESEN ugyanolyan, csak a csomagolás más, ezt a doi mondta nekem.

Hüvelyben kellemetlenségekel jár (folyós "trutyi", de én pl. nem tudtam szájon át szedni, azonnal ájulásnyira fáradt, álmos lettem, képtelen voltam bármire is, ez mellékhatása. Több ismerős járt így vele, úgyhogy én hüvelybe használtam, de ha bírod, akkor mehet szájon át is természetesen.

2009. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát akkor ezt jól el..ták! Kifejezetten az volt ráírva, hogy utrogestan hüvelykapszula 2x2 darab naponta! Tiszta gáz, hogy egy patika ennyire nem figyel oda!
2009. dec. 10. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem olvastad még a válaszomat, amikor a kommentet írtad, hidd el, teljsen biztos, hogy ugyanaz a bogyó mindkettő.
2009. dec. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha ugyanaz a hatás, nem viszem vissza, akkor használom hüvelybe, nekem mindegy, hogy veszem be! :D csak hasson, de ha hat hüvelybe is, akkor úgy teszek, mivel a doki azt mondta, hogy oda használjam
2009. dec. 10. 10:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!
2009. dec. 10. 10:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy és ugyanaz mindkettő.

Szájon át, és hüvelyen keresztül is lehet szedni, és hüvelyen keresztül nyomom, azt mondták, úgy sokkal jobban kiváltja a hatást. (nekem így kell szednem napi 3x3-at, most volt a lombikom.)

2009. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, a szájon át szedhető és a hüvelykapszula más.

Nekem is hüvelykapszulát adott a dokim, mert állítólag jobb, minta szájon át szedhető.

Nem semmi, hogy ennyire lehet bízni a patikusokban!

2009. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!