Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Anyukáktól kérdezem, ti hogy...

Anyukáktól kérdezem, ti hogy vettétek észre (a menstruáció elmaradásán kívül) hogy terhesek vagytok? Úgy értem hanyadik héten, miket észleltetek?

Figyelt kérdés
Alhasi fájdalom már 2. 3.héten előfordulhat?Szedek fogamzásgátlót,de hallottam, hogy teherbe lehet esni,akkor is ha nincs hányás,hasmenés,stb :S
2009. dec. 7. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából a mell feszülésen kívül más nem is volt azt hittem mensi lesz belőle de 6 hetes terhes voltam a doki szerint.A fogigátló mellett is lehet valóban de szerintem kicsi az esélye,talán fel vagy fázva vagy más okozhatja.
2009. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is, elmaradt a menstruációm. Viszont mellette folyamatosan fájt az alhasam, mint mielőtt "megjön", ezért azt hittem, csak "késik"...

Utána elkezdett feszülni a cicim, de nagyon. Ezt is annak tudtam be, hogy biztos a hormonok miatt... (De akkor már több, mint egy hete "késett"...)

Ezután viszont 2-3 hetesen volt egy durva rosszullétem. Az egyik bevásárlóközpontban voltunk, amikor szó szerint "kifutott alólam a lábam", mint a filmeken. Még ekkor sem voltam biztos benne, hogy mi történt, de már elkezdtem gyanakodni...


Kb. 4-5 hetesen jelentkezett az első hányinger. Kefírt "rendeltem" a páromtól, és azon is éltem egy hétig. Ekkor már vettünk egy tesztet, és természetesen pozitív lett.


Mi óvszerrel védekeztünk, de kilukadt. Nem mentünk el esemény utániért, mert tulajdonképpen akartunk babát, csak még kicsit későbbre terveztük volna, az anyagiak miatt. De végül úgy döntöttünk, ha jönni akar, hát hajrá! :)


Most 21 hónapos a "balesetünk", és eleven, mint a tűz! :) Nagyon nagy szerencse volt, hogy kiszakadt az a gumi! :D

2009. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én már az 1. héten gyanút fogtam, mivel nagy kávézós vagyok és valahogy nem tudtam meginni azt a kávét ami nélkül máskor el sem kezdődhetett a nap...szóval én elég hamar még mielőtt a mensim kimaradt volna már vettem egy tesztet:) persze két csík lett:)Tervezett baba volt én szedtem tablettát.

Nekem is fájt a hasam, mintha meg akarna jönni és ez elkísért az első trimeszterben. De alhasi fájdalom lehet mástól is ahogy előttem írták, szerintem csinálj egy tesztet.

2009. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az alhasi fájdalom kb 3 napja tart,de ha tabi mellett teherbe is estem volna akkor kb még csak 1 hetes lennék.Nem tudom van egy ilyan megérzésem,de az a furcsa,hogy nem hagytam ki egyetlen szem tabit sem,nem vettem be antibiotikumot,sem nem hánytam stb :S szóval én magam sem értem :) de azért gratula nektek a bébihez
2009. dec. 7. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
...NEM szedtem tablettát..bocs utolsó vagyok
2009. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Valóban, tabi mellett is teherbe lehet esni, mert a biológiában semmi sem 100%. De azért ez nem olyan gyakori. Inkább csak azért mondják, hogy ne lehessen beperelni a gyógyszergyártó cégeket. :) De azért, ha rendesen szedted, kivártad, amíg tuti lesz a védettség, és semmi olyan nem történt, ami gyengítheti a hatást, akkor én a helyedben nem aggódnék. Én 20 évig szedtem a tabit, soha nem volt baleset. Pedig volt hasmenés is. :)

Szóval ne stresszeld magad ezen.

2009. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!