Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma pozitívat teszteltem - 1...

Ma pozitívat teszteltem - 1 hete aláírtuk a szerződést külföldi munkára. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mit tehetnénk. Persze babát megtartjuk, nagyon örülünk neki :)

De jövő héten indulunk Angliába - nemrég írtuk alá a szerződést.

Ilyenkor mit lehet tenni? Kimehetek így dolgozni????


2009. dec. 3. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
kimehetsz, de biztos nem fognak örülni az új munkahelyen, h terhes vagy... bár ugye nem tudhattad, amikor aláírtad a szerződést! Ezt majd elmondhatod nekik... nem fognak kirúgni
2009. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
milyen munkát fogsz végezni?
2009. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A munkától is függ. Határozott idejű a szerződésed?

Még 7-8 hónapig valószínű dolgozhatsz, ha olyan a munka.

Aztán az is lehet, hogy amint megtudják kirugnak.

2009. dec. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát ha nem gürcölnöd kell mindenképp csak kismama könyvel mond el, bár nem tudom, hogy kint is érvényes-e az a törvény, hogy kiskönyvel nem rughatnak ki...

egyébként lehet jól jársz, ha odaszülöd nem ide... ez csak egy megjegyzés

ja és GRATULÁLOK:D:D

2009. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Recepciós munka, szóval fizikailag nem megterhelő. 3 hónap próbaidő, és 1 éves határozott idejű a szerződés.

A teszt csak most lett pozitív, jövő héten pénteken megyek nődokihoz, és vasárnap indulunk Angliába...

Persze majd a dokim is kifaggatom hogy Neki mi a véleménye...Tartok tőle hogy elküldenek ha megtudják hogy terhes vagyok :(

Teljesen tanácstalan vagyok..

2009. dec. 3. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog, mert nem tudom, hogy Angliában hogy működik az egészségügy. Lehet, hogy ott nagyon sokba kerül egy szülés... (vagy rosszul tudom?)
2009. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Angliában hogy van azt nem tudom, de itthon, ha bizonyítani tudod a terhességet nem rúghatnak ki. Állományban kell tartania a szülésig.
2009. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát amikor teherbe esel - vagy a kedves feleséged esik teherbe, ha férfi vagy - foglaltok egy időpontot az orvosotoknál és meglátogatjátok. Ő majd gratulál, és azt mondja, hogy foglalj időpontot találkozóra a midwife-fal. A midwife olyan, mint nálunk a védőnő és a szülészorvos egyben. Hozzájuk kell járni már terhesen is, a szülést is ők vezetik le, és a babát is ők látogatják. Ezután elkezdesz járni a midwifehoz, az elején havonta, a végén úgy kéthetente.


Ha minden rendben van, csak két ultrahang lesz, egyik a tizenkettedik, a másik a huszadik hét környékén. Az elsőhöz speciális ultrahang készülék kell, ami a mi esetünkben azt jelentette, hogy be kellett menni Londonba. Ekkor egy sor szűrést végeznek mindenféle genetikai betegségekre, pl. Down-kórra. Az eredmény egy esély lesz, mivel a módszer nem teljesen biztos. Pl. nálunk a Down-kór esélyére azt mondták, hogy egy a huszonhétezerhez. Ez low risk, tehát nem volt más teendő. Ha high risk (legalább egy százalék) lett volna, akkor kérhettük volna, hogy a biztos eredmény érdekében szúrják meg a placentát. Ez tuti eredményt ad, hiszen mintát vesz a gyermek szövetéből, és megnézik a géneket. Viszont egy százalék eséllyel megöli a gyereket. A huszadik heti ultrahangnál a gyermek fejlődését ellenőrzik, és ekkor állapítható meg a neme is. Persze, ha hajlandó úgy fordulni, hogy lehessen látni.


Utána már csak néha vért vesz a midwife, megnézi a vizeletmintádat, megméri a vérnyomást (pre-eclampsia miatt). Ha szükséges, beküldhet még ultrahanga is, például ha úgy gondolja, a gyerek fenékkel lefelé, tehát fordítva van (baby is a breach). Ugyan is van rá jó esély, hogy meg tudják fordítani. Közben van lehetőség szülés előkészítő tanfolyamokra is elmenni, és a midwife mindenről tájékoztat.


Ha eljön a nagy nap, a kórházban annál szülsz, aki éppen bent van, választott orvos nincs. Minden adatod benne lesz egy kis füzetben, amit a terhesség alatt minden vizsgálatra elviszel. Az egész procedúra teljesen ingyenes, és a hálapénz is ismeretlen.


A brightoni kórház szülészete nagyon jó. A császárt nem támogatják, csak a legvégsőbb esetben, a természetes szülést javasolják. Amikor már megszületett a baba, nem veszik el, hanem onnantól kezdve végig az anyával marad, mellette is alszik egy tologatható kiságyban. Tehát az újszülötted az első perctől kezdve neked kell ellátnod. Viszont mindenre megtanítanak, mindenben segítenek. Megmutatják a szoptatás helyes módját is, mert ez is egy olyan dolog, amit nagyon támogatnak. Az itt dolgozók nagyon segítőkészek, tisztaság van és a kaja is jó (szintén ingyenes).

2009. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!