Gyakran előfordul spontán peteérés?
Először is egy fogalmi kérdés:
"spontán peteérés" nincs.
Ahogy a "peteérés" szóból ki is derül, az érés soha nem egy pillanat műve, hanem hosszabb idő.
Viszont van egy olyan jelenség, amit a köznyelv ennek hív.
Egy egészséges nő átlagos ciklusában a peteérés 12-16 nappal a következő vérzés előtt megtörténik, valahol félidő környékén. Viszont minden termékeny nőnél van átlagosan évente 1-2 olyan ciklus, amikor a petesejt nem lökődik ki, csak megérik. Ilyenkor "várakozik" és megfelelő hormon hatására (ez lehet egy jó orgazmus), kilökődhet a ciklus végéig bármelyik napon, vagy akár a következő ciklus vérzése alatt, vagy a vérzést követő napokban, vagy kivárhatja a következő ciklusban a "szokásos helyét". Emiatt lehet a ciklus BÁRMELY napján teherbe esni, és egy olyan nő, aki nem követi a peteérését, emiatt MINDEN NAP lehetségesen termékenynek kell hogy tekintse magát.
Ha egy adott ciklusban megtörtént a peteérés, akkor ugyanabban a ciklusban a következő vérzésik már NINCS több peteérés, tehát nem lehetséges teherbe esni sem, sőt a következő ciklus 5. napjáig sem, de ez csak akkor "garantált", ha valóban kilökődött a petesejt. (Ez UH-val vagy hőmérőzéssel megállapítható, máshogy nem igazán)
Ha mindkét petefészekből kilökődnek petesejtek egy cikluson belül (ez viszonylag ritka, de így foganhatnak a két petéjű ikrek), akkor az 48 órán belül megtörténik a hormon hatás miatt, utána már "még újabb" petesejt megint csak nem fog megérni abban a ciklusban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!