Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 10 hónapja nem jön össze a...

Ha 10 hónapja nem jön össze a bébi, akkor már tuti valamilyen komolyabb "bajom" van?

Figyelt kérdés
Párommal minden oké, nekem is van pém, és az ultrahang szerint rendben vagyok.
2008. júl. 10. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Nekünk fél év után jött össze (előtte pedig megvolt a három hónapos tisztulási időszak a fogamzásgátló miatt), de az orvos azt mondta, hogy egy átlagos egészséges párnak a 12-18 hónapos várakozás még teljesen normális.

Arra figyeljetek oda, hogy ne akarjátok görcsösen! Szerintem nálunk az volt a hiba, hogy másról sem szólt már az életünk, csak a peteérésről, a gyerekcsinálásról, a hőmérézősről és a mensi előtti rettegésről. És közben mondogattuk a párommal, hogy "Persze, ha már az első hónapban össze jött volna, akkor ennyi meg ennyi idős terhes lennék!"

Utolsó hónapra olyan szinten feladtuk, hogy vettünk a kutyát (nem gyerek helyett, hanem korábban a kutyavásárlás azért maradt el, mert először babát szerettünk volna, de ekkor úgy éreztük, hogy nincs mire várnunk) és három napra elutaztunk külön-külön baráti társasággal kikapcsolódni. A kutyakölyök miatt eleve színesebb lett az életünk, a három napos távollét miatt pedig úgy egymásnak estünk találkozáskor, hogy a hónap végén már pozitívat teszteltem, pedig nem is figyeltük, hogy van-e peteérés, vagy nincs, csak szerettük egymást.

Én mai napig állítom, hogy a nyugalom és a boldogság miatt jött össze akkor azonnal...

Szóval csak nyugodtan, próbáljatok kikapcsolódni, élvezzétek az életet és szeressétek egymást. Ha így sincs eredmény pár hónapon belül, akkor pedig kérjetek segítséget!

2008. júl. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, és gratulálok nektek! Azt hiszem, én sajnos eléggé rágörcsöltem, bár már próbálom nem figyelni a pé időpontját, meg mivel holnap elfogy az elevitem, úgy döntöttem, csak egy sima multivitamint veszek helyette... Olyan vacak már egy éve szedni az elevitet, hogy tkp "nincs is rá szükség".
2008. júl. 10. 09:30
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok. Én is szedtem magzatvédővitamint már teherbeesés előtt, és én is felhagytam vele pár hónap próbálkozás után.

Jó dolog szedni persze, de szerintem nem ezen múlik. Arra tényleg figyelj oda, hogy a vitaminháztartásod rendben legyen, a multivitamint tartsd meg és fogyassz rendszeresen gyümölcsöt, zöldséget, de ezt alapvetően a te egészséged miatt tedd és persze azért, mert itt a nyár és ilyenkor minden olyan finom és elérhető! :-)

Biztos vannak páran, akik majd azt mondják, hogy szedj folsavat. Tény, hogy fontos, de nem is emiatt fog összejönni szerintem a baba. Én is szedtem, de már csak a pozitív teszt után. Ha téged megnyugtat, akkor szedd.

De a legfontosabb: csak nyugodtan! Lazítsatok! Ha tehetitek menjetek el kempingezni, ne napra pontosan peteéréskor, de azért annak a tájékán, meg csak úgy szúrópróba szerűen szervezzetek pihenős programot, amikor az egész csak arról szól, hogy nyugiban vagytok és akkor szeretitek egymást, amikor csak akarjátok, legyen délelőtt tíz óra, vagy délután kettő.

Szurkolok!

2008. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem az otodok evre sikerult.
2008. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 éve próbálkozunk. A férjemnek olyan rossz lett a sperma eredménye hogy lombikra küldtek. A jövő hétre kaptunk is időpontot! DE közben történt valami:SPONTÁN TEHERBEESTEM!! pedig az orvos azt mondta nincs rá esélyünk. És most mégis 5 hetes kismama vagyok. Nem is gondoltam volna hogy spontán fog jönni a baba.

Ne görcsölj rá.

Mi beletörődtünk hogy csak lombikkal lehet és nem görcsöltünk ezen!

2008. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi bajod.Nem mindenkinek sikerül elsőre,sőt általában több hónap után szokott csak összejönni a baba.1 év még teljesen normális,de 2 év után kell csak vele komolyan foglalkozni,úgyhogy nyugi.Nekünk 3 hónapja nem akar összejönni.
2008. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is 10 hónapig próbálkoztunk,aztán én feladtam.Már nem érdekelt a dolog,azt mondtam nem szedek több gyógyszert,lesz ami lesz!Most 5 hetes terhes vagyok.

Ne görcsölj és minden oké lesz nálatok is!Sok sikert neked!Puszi

2008. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!
2008. júl. 10. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mi egy éve próbáljuk összehozni a tesót. Eddig sikertelenül, első babánk elsőre összejött, igaz nem görcsöltem annyit mint most a tesóval:(( Férjem rendben van, én sajnos a szülés után pcos lettem. Ez akadályoz a teherbeesésre. de tudom, jönni fog a kistesó.

2008. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi február óta próbálkozunk. Ebben a hónapban már én sem fogok semmit szedni, nem figyelem, hogy van-e peteérésem. Most pl. a 37. napra rá ma jött meg.
2008. júl. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!