Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhenkívüli terhességnél...

Méhenkívüli terhességnél tényleg nagyon korán + a terhességi teszt?

Figyelt kérdés
Van valakinek ilyen tapasztalata, esetleg korai tünetekről is? Ismerem a folyamatot, az érdekelne, hogy mit érzett, mikor ez történt valakivel.
2009. nov. 16. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem velem történt, hanem a kollegnőmmel sajna. A teszt nem mutatja hamarabb, mivel a szervezet ugyanakkor kezdi termelni a HCG-t, mint a normál helyre beágyazódás esetén. Tünet lehet, hogy időben megjön, de esetleg émelygés, hányinger is van, azaz kezdődnek a terhes tünetek. A kolleganőmnek semmi nem utalt a babára, csak kb. 5 hetesen iszonyatosan begörcsölt és nagyon elkezdett vérezni. Azonnal bement a kórházba, ahol az UH-on megállapították, hogy vetél és méhenb kívüli volt. Műtét és azt mondták neki, hogy még éppen időben ért be, mert akár bele is hallhatott volna. Már nem csak kifelé, hanem befelé is vérzett.
2009. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, azért lesz korábban pozitív mert előbb ágyazódik be, ezáltal rossz helyre.
2009. nov. 16. 18:31
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erősen szúrt a petefészkem környékén,nem is tudtam aludni tőle. (már kb a beágyazódás környékén) Aztán elmúlt és semmit nem éreztem csak uazt mint mindenki, hányinger, mellfeszülés stb. A tesztem is teljesen időben mutatta ki a pozitívat. Utána az orvos már észrevette hogy a hetek alapján alacsony a hcg szinte, ezt nézte utána héten is hogy változik, persze az UH-n nem vették észre először h rossz helyen van.
2009. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nekem meg semmi nem látszott az uh-n, most lennék 5 hetes. Nálad mikor látszott először és mikor operáltak?
2009. nov. 18. 18:27
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem kb. akkor lett pozitív a tesztem, mikor meg kellett volna jönnie, de addigra már napok óta barnáztam. Nem barnás híg folyásom volt, hanem sötétbarna "szárazabb".

Az elejétől fogva éreztem, hogy valami nem stimmel. Voltam dokinál, aki nem látott semmit uh-n. Pár nap múlva éjjel nagyon begörcsöltem, bementünk az ügyeletre, ahol 2 doki több mint fél órán át ultrahangozott, de nem láttak semmit. Először hazaküldött a doki, de a folyosón utánunk szaladt, hogy mégis inkább maradjak. Másnap vért vettek, ami alapján bizonyossá vált a terhesség (addig csak ugye én állítottam, hogy pozitívakat teszteltem). Leküldtek a kórház legjobb ultrahangosához, aki a terhességet magát nem látta, de talált egy vérömlenyt ami amiatt alakult ki, úgyhogy vittek is a műtőbe. Szerencsére a terhesség elhalt, nem repesztette meg a petevezetékemet, csak laparoszkópiával műtöttek, mindenem megmaradt.

Az érdekes az, hogy az elején a jobb oldalam szurkált, de a bal oldali petevezetékemben volt a beágyazódás.

A műtét után 2 hónappal újra terhes lettem, ma már van egy 10 hónapos kisfiam.

2009. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
18.55-ös vagyok. Van más tüneted is, vagy csak nem látják az uh-n?
2009. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7. hétre derült ki, hogy gond van. 8 hetesen műtöttek meg.
2009. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak? Remélem, hogy minden rendben lesz nálad.
2009. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne keseredj el!!

Lehetséges, hogy csak simán el van bújva azért nem látszik! nem biztos, hogy méhen kívüli!! nekem van egy ismerősöm, akinek az első 2 uh-n nem látták a babát, sőt az első tesztje neagív is lett, utána pozitív és mégse látták. kiderült, hogy olyan helyen volt, ami pont takarásba volt!!

ahogy nőtt végre meglátták. Ő végig érezte, hogy ott van az ő angyalkája:D

sok szerencsét!!!

2009. nov. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Semmi különös nincs, normál terhestünetek. Elég vékony volt a nyálkahártya az uh-on. + teszt, de halovány. Érzem a hasam,(nem kimondottan a petefészkem környékét), de nem fáj, 5 napig menstruáltam. A derekam viszont fáj.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt és bíztatott.

2009. nov. 19. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!