Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitol lehet hogy valakinek...

Mitol lehet hogy valakinek nincs egyik honapban peteerese? Én itt olvastam eloszor ilyet? Gyakran elofordul? Mert nekem nagyon ugy nez ki hogy ebben a honapban nincs peteeresem, mert a hom szinte mozdulatlan. Most akkor igy hogy lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 19:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A legtermékenyebb korban levő nőnek (20-30 év) is évente 1-2 ciklusban nincs peteérése, ez teljesen normális. te most épp kifogtál egy ilyet. Két dolog lehetséges ekkor: vagy teljesen "kimarad" a peteérés az adott ciklusban, és a következőben a "szokásos időben" lesz peteérés, de innentől "mindig" termékenynek számítasz, mert lehet, hogy a pete már a "kijáratnál van", csak késlekedik, és innentől kezdve bármikor kilökődhet. Ha figyeled a hődet tovább, akkor egyértelmű lesz, hogy melyik verzió áll fenn.

Ha több cikluson át folyamatosan nem észlelsz peteérést, akkor orvoshoz célszerű menni, mert gond lehet...

Egyébként betegség, fáradtság, intenzív stressz is okozhatja a peteérés késését.

(És természetesen a peteérésre valóban szükség van a teherbe eséshez...)

2009. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!