Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy tervezzünk újra terhesség...

Hogy tervezzünk újra terhességet missed ab után? Min változtassak?

Figyelt kérdés
Tudnátok nekem valami tanácsot adni, hogy mit tudok másképp csinálni? 11hetes voltam, de megállt a pici szíve, és fejlődési rendellenessége is volt, befejezték a terhességet. Ez volt az első terhességem. és hiába próbálom, nem tudom feldolgozni, nem tudok beletörődni, nem tudok továbblépni... Genetikus nem foglalkozott velünk (1 vetélés majdnem természetesnek számít, meg szerinte ez nem komoszóma gond) csak a vitaminokat ajánlották, de azt sem tudom melyiket, mindenki mást mond..Úgy szeretnék megtenni mindent...
2009. nov. 13. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 11 hetesen vesztettem el a babámat.

És velünk sem nagyon foglalkoztak.Testileg elég hamar, kb 1 hónap mulva rendbe jöttem, viszont lelkileg, talán még most sem.De ez számomra igy is van jól, nem is akarom őt elfelejteni,hisz ő az én angyalkám.Most 22-ére voltam kiírva.

Na, de mit tehetsz?Én próbálok minél több gyümölcsöt enni, C vitamin, és sok mézet eszek.Reggelente egy teáskanál, és este lefekvés előtt.Na meg ha már ott lesztek,hogy ismét megpróbálhatjátok, akkor min. 1 hónappal előtte kezdj szedni valami terhesvitamint.Én az elsőnél Elevitet szedtem, rosszul voltam tőle, most Femibion 800-at szedek.Ez jó.

És ne gondolj semmi rosszra a babával kapcsolatban, nem lehet ismét vetélés, nem születhet betegen stb...szóval csak pozitívan.

Kitartás, sok sikert kivánok a közeljövőben!!!

2009. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan, aminek a te életmódod oka lehetne: egyszerüen valami nem volt rendben a babával, és ilyen idösen még a dupla vagy semmi elv müködik, de ennek semmi külös oka nincs. A terhességek jó része ilyen idösen megszakad, csak régebben nem tudták ilynekor még, hgy terhesek és csak egy megkésett menstruációnak tartották.

Ha ugy érzed, hogy lelkileg már kész vagy egy uj gyerekre, akkor próbálkzzatok nyugodtan, valószinüleg több szerencsétek lesz. Csak akkor szktak további kivizsgálást tartani, ha már több (3 fölött) ilyen eseted volt.

2009. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Aranyos tőletek, hogy próbáltok segíteni..most minden ötlet jól jön..
2009. nov. 13. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 8 hetesen ment el a babánk augusztusban. Én a mai napig azzal fekszem hogy tolnak a műtőbe, szörnyű érzés. Most van az első próbálkozós hónapunk. Nekem a femibion 800-at javasolta az orvos valamint hogy figyeljem a peteérést, mérjem a hőmet (a ciklus.hu oldalon jegyzem), próbáljak stresszmentesebben élni ha van rá mód kevesebbet dolgozni, sokat pihenni. Egy hét múlva kiderül sikerült e:) De sajnos a lelki részével magadnak kell megbírkóznod. Nekem rengeteget segített a párom és a családom a feldolgozásban de azt tudom hogy arra a pár napra mindig emlékezni fogok. Fel a fejjel.
2009. nov. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 9 hetesen közölte az UH-on az orvos, hogy nincs szívhang, 1-2 napja állhatott le. Hát, iszonyú volt, 2 évet vártunk rá. Sok volt a miért?. Ez volt idén február közepén. Vártunk 3 hónapot, és bennem csak az élt, hogy minél hamarabb legyen másik, mert folyton csak azt számoltam, mennyi hetes lennék. Na, május óta próbálkozunk újra. Cicka-palást tea, hőmérőzés, különböző pózok, kispárna, naponta, 2 naponta, mindenféle taktika, de csak nem jött. Minden hónap egy kudarc volt, mert azt mondták, sokkal hamarabb teherbe fogok esni. És most megtört a jég. Okt. 27-re nem vártam, de nem is jött. Voltam dokinál, és 4 hetesnek mondott, (bár szerintem 5 az a 4). Viszont most újra előjönnek a félelmek. Nagyon sokszor fog el a félelem, hogy csak semmi baja ne legyen, mert ugye nem tudjuk, az előzőnek mi volt a baja. Remélem, egészséges, szép nagy bébike lesz, és ügyesen befészkeli magát a maradék 8 hónapra.

Nyugalom, és gondolj arra, hogy mennyire kárpótolni fog titeket is egy kis csöppség hamarosan!

2009. nov. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy hete veszítettem el 19 hetes pocalkaló kisfiamat. Lehet, hogy olvastál is itt erről, mert én is tettem fel kérdést. Nekünk is a szíve állt meg és valószínű, hogy a szívecskéje nem fejlődött rendesen. Az orvosom ebben nagyon jártas. Szerinte a sok rossz közül még ez a "legjobb" mert erről mi nem tehetünk. De ha letelik a 3 hónap én is biztosra akarok menni és sok dolognak utána néztem. Amint konkrét dolgot megtudok, ide fogok neked írni, erről úgyis gondolom emailt kapsz. Szorítok neked és éld meg a fájdalmakat, sírj és gyászolj, mert ezt a folyamatot végig kell csinálni. Nekem viszonylag segítség, hogy van már két gyerkőcöm, de most igazából senki és semmi sem tud vigasztalni. Jön a karácsony és már csak négyen álljuk körbe a fát és a szívem fog megszakadni. Remélem a jó Isten ad még lehetőséget és még babázhatunk majd. Kitartás, nem vagy egyedül, sajnos nagyon sokan járunk így, de 19 hét az sok idő volt nekünk együtt a babámmal, nem tudom megszokni, hogy nincs.
2009. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi...most látom, tényleg nem vagyok egyedül, sajnos elég sokan vagyunk..Nektek is kitartás! És ha van valami ötletetek még nagyon örülnék (kapok róla emailt, megkapom ha írsz, kíváncsi vagyok mit mond az orvosod, hátha több embernek is segítség...)
2009. nov. 15. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!