Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes vagyok, kb két hete....

Terhes vagyok, kb két hete. Mi a következö teendö?

Figyelt kérdés

orvoshoz még nem megxek,majd kb2 hét mulva.

de addig is mire vigyàzzak?mit csinàlhatok,mit nem?(evés,szex,emelgetés,stb)

még nincs babàm,ezért kérnék tanàcsokat,hogy mi a teendö a terhessség elsö heteiben


2008. júl. 7. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kezdj el elevitet szedni, ha még nem tetted meg vagy legalább folsavat, az a legfontosabb. Ne emlelgess, kíméld magad! Azét nyugodtan csinálhatsz mindennapi dolgokat, de pl. ne emelgess egy karton ásványvizet, ne huzogass bútorokat.... Szinte bármit ehetsz, de én a Colát hihagynám a helyedben és az átlagosnál több zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanék. Szexelni lehet, de csak óvatosan!!!!!! Ha kérdésed van, írj pivit!



Dia

2008. júl. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség 5-6 héten szokott kiderülni leghamarabb, Te miből tudod, hogy az vagy 2 hete? Csak azért, mert a doki is az utolsó mensi után számolja!

Bocs, nem akarom kétségbe vonni, de ezt azért nem árt, ha tudod.

Egyébként az előzőnek igaza van, mindent, lehet csinálni, de mértékkel! Főleg a terhesség elején, amikor még nagyobb a rizikó, hogy megmarad-e.

Zöldség, gyümölcs, élelmi rostok, hal, tejtermékek, ezeket bátran fogyaszthatod bőven, a többit mértékkel.

Kerüld az élénkítőszereket: energiaital, kávé, fekete tea

(azért reggel egy tejeskávé még belefér!)

Boldog babavárást és jó egészséget hozzá!

Egyébként tesztet csináltál?

2008. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igen teszteltem ma reggel,de én azt hittem csak két hetes vagyok,hisz màj 30-àn volt meg utoljàra,vagyis 5.-ig tartott(juni)a kalkulàtor szerint 5 hetes vagyok,de az hogy lehet,ha elvileg juni 13-àn kellett teherbeesnem?
2008. júl. 7. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!