Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől jöhet meg az ovuláció...

Mitől jöhet meg az ovuláció után 11 nappal? Ez normális?

Figyelt kérdés
Az ovulációm időpontja 99%, mert teszteltem is és pár csepp vérzés is volt. Ma pedig megjött:(
2009. nov. 11. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! nem mindenkinek van pontosan félidőban az ovuláció, van akinek csak pl. a 20. napon. És egy normál 28 napos ciklusban ilyenkor 8 nap múlva megjön, ha nem estél teherbe. Valószínűleg neked is azért jött meg 11 nappal utána, mert félidő után volt az ovulációd.
2009. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
én ezt máshogy tudom. A menstruációtól visszaszámolva 14 nappal van az ovuláció, ha rövidebb/hosszabb a ciklusod, akkor az azért van, mert az ovuláció előtti időszak rövidebb/hosszabb.
2009. nov. 11. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem volt már úgy, ahogy leírtam. Akkor lehet hogy bennem van a hiba :) én csak elmondtma a saját tapasztalatomat. Meg annó nekem is ezt írták. Lehet, hogy nekem is rosszul mondták...
2009. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőre azt mondanám, hogy hülyeség.

Ha 28 napos a ciklusod, akkor az azt jelenti, hogy félidőben volt ovud.

Ha a 20.napon van az ovud, akkor +14 és megjön. Vagy nem :) A luteális fázis mindig ugyanannyi. (12-16nap)

Hogy miért jött meg előbb, nem tudom, még ilyet nem hallottam. Biztos hogy totál megjött? nem csak cseppek? Mert akkor lehet beágyazódásod.

Nincs egy dokid, akit megkérdezhetsz?

2009. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A luteális fázisod (az ovutól a vérzésig eltelt idő) ebben a ciklusban 11 nap volt. Ez még a normális kategória, bár annak az alsó határa. 10 nap és az alatti luteális fázis már kóros, azzal nemigen lehet teherbe esni.


Összehasonlításképp: én 12 napos luteális fázissal estem teherbe, 28 napos szabályos ciklusnál, a tüszőrepedés a 16. napon volt.

2009. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Nekem is van már egy kisfiam, így teherbe tudok esni (remélhetőleg nem csak egyszeri alkalom volt). Ezek szerint ez egy ilyen hónap volt. Nincs sok vér egyébként, de nekem mindig így indul, szóval valószínűleg tényleg megjött.
2009. nov. 11. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!