Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik okozhatják a kémiai...

Mik okozhatják a kémiai terhességet?

Figyelt kérdés
Milyen vizsgálatot célszerű elvégezni, ha már volt két kémiai terhességem?
2013. aug. 26. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%

Sperma, mi más okozná?


Ha többször előfordul, nőgyógyász vizsgál meg, nincs-e szervi, hormonális eltérés ami miatt nem tud kifejlődni a terhesség.

2013. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
első a kémiai terhesség nem rendes terhesség, hanme egy oylan dolog amikor nincs megtermékenyülés és semmi de a szervezet mégis valami miatt elkezd termelni HCG-t és egyéb hormonokat amik a terhesség alatt lesznek. Hogy mitől van, sokszor pl meddőségi ekzelés hatására a hormon pótlástól de sajnos lehet spontán is.
2013. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítok, a kémiai terhesség az, amikor ugyanúgy indul, mint egy normál terhesség, megtermékenyül a petesejt, beágyazódik, vagy el kezd beágyazódni, de nem tud megtapadni, vagy valamilyen oknál fogva nem fejlődik tovább. A szervezet termel hcg hormont, ami egy idő után lassul. UH-n még nem látszódik a terhesség, csak a menstruáció késik, a nő a pozitív tesztek alapján úgy gondolja babát vár, majd jön a hideg zuhany, mert nem erősödnek megfelelően a tesztek, majd késéssel (ált. a 6. terhességi hétig) megjön a menstruáció.

Lelkileg megterhelő, had ne mondjam.

Az okát viszont nem tudom, hogy mitől áll meg a fejlődés, vagy mi okoz megtapadási problémát, stb...

Hallottam, hogy a Leiden mutáció sokszor okoz sokszoros kémiai terhességet majd vetélést, mert a trombózis hajlam miatt besűrűsödik a vér, és kilökődik.

2013. aug. 26. 09:41
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Pl ha nem elég vastag a nyálkahártya, és nem tud beágyazódni, az tipikusan okozhat kémiai terhességet. Létrejön a megtermékenyülés, de nincs hova beágyazódni. Szerintem érdemes egy komplett kivizsgálással kezdeni. Nem tudom, hány ilyen eseten vagy túl... Esetleg kérd endokrinológus, vagy meddőségi szakember tanácsát.
2013. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Együtt érzek veled, kedves kérdező, spontán vetélésem volt az 5. héten Márciusban, bizonyított. Utána júniusban egy kémiai terhesség, itt is pozitív tesztek, aztán néhány nap múlva megjött. Nem értem miért. Majd mennem kell hormon és inzulin vizsgálatra. Már van egy kisfiam, egészséges terhességgel, egészséges baba született. Ezek előtt soha nem volt problémám, sem vetélésem. Nagyon elszomorító helyzet:(
2013. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom, inzulinrezisztencia is okozhat beágyazódási problémákat, illetve korai vetélést.
2013. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem sárgatesthormon probléma. Nekem 5 terhességből van 2 gyerekem, a többi mind biokémiai volt. Aztán ittam esténként palástfű teát, na akkor abból gyerek lett :)
2013. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy az IR okoz problémát, sajnos, bár kezelve van. És úgy tudom, hogy az IR is azért okozhat vetélést, mert roncsolja a progeszteront, ami nálam tuti nem lehet, mert szép magas mindig a progi szintem, de pótlást is kaptam mindig a biztonság kedvéért.

Nem tudom, nagyon el vagyok keseredve, első baba lenne, de ez a legrosszabb, hogy megfogan, de nem marad velem:(

Ha ez a baba is elmegy, akkor megyek meddőségire, mert hiába esek (eddig úgy tűnik) könnyen teherbe, ha elmennek a babák:(

2013. aug. 26. 14:52
 9/16 A kérdező kommentje:
És a palástfű tea nem boríthatja fel a normális ciklust? Nem kavar be, ha egyébként jól működik?
2013. aug. 26. 15:02
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom bezavar-e, mert én kétszer ittam csak és akkor már utána nem jött meg. De jó, hogy írtad, mert ez fontos.
2013. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!