Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt az ovulációs tesztet...

Ezt az ovulációs tesztet hogyan értékeljem?

Figyelt kérdés
[link]
2013. aug. 19. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez még negatív, de 1-2 nap múlva már pozitív lesz! :)
2013. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A halvány csík azt jelentené, hogy valamennyi hormon van a vizeletben, de még kevés?


Életem első ovulációs tesztje. Soha nem voltam terhes, igazából azt tesztelem, hogy egyáltalán működik-e minden bennem, van-e peteérésem. Első lépésként ez logikusabbnak tűnik, mint az orvosi (fájdalmasabb, drágább és macerásabb) vizsgálat.


A férj vizsgálata meg ugye sokkal egyszerűbb, neki elég egy pohárba mintát tenni, a többit elvégzi a labor.

2013. aug. 19. 12:11
 3/11 A kérdező kommentje:

Illetve azzal is gondban vagyok, hogy kissé szabálytalan a menstruációm. 29-33 napos, épp milyen kedve van.

Most a legutóbbi menstruációtól számított 13. napon vagyok, de egyelőre vaktában lövöldözök a teszttel, hátha nem tankönyvi a peteérésem (ha van egyáltalán).

2013. aug. 19. 12:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Oh, az én ciklusaim dettó ilyenek, a legutóbbi ciklusban azt sem tudom, mikor lehetett az ovulációm, talán a 13. napon, de az is lehet, hogy a 16. napon. Fogalmam sincs! Viszont volt, az biztos :)

Igen, ez a teszt arra enged következtetni - főleg ha a 13. ciklusnapon jársz - hogy megemelkedett az LH-szint a szervezetedben, vagyis a peteérés nagy valószínűséggel bekövetkezik (azt szokták mondani, hogy a pozitív ovulációs teszt utáni első negatív napon történik mindez).

Amúgy ha még nem megy élesben a próbálkozás, ne is nagyon gondolj vizsgálatokra, a férj mintavételi vizsgálatára meg pláne :D Elég mindezen akkor átesni, amikor már egy év próbálkozás után sem jön a baba.

Addig élvezzétek az együtt töltött órákat, napokat stb. :)

2013. aug. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Élesben megy, de 4-5 hónapja eredmény nélkül. Ezért is vetődött fel, hogy nézessük meg, hogy egyáltalán működik-e a készülék.

A férjemnek nincs ellenvetése (egyedül annyi, hogy macerás és X idő elmegy vele), de egy orvossal már pórul járt, aki közölte, hogy szerinte a nőt kell elsőként megvizsgálni. Gondolom valami hímsoviniszta idióta lehetett, a férjem is kiakadva jött haza. Már van másik orvos, csak még ideje nem volt elmenni.


Nőgyógyász azt javasolta, hogy mielőtt engem vizsgálna meg, a férjemen essünk túl, mert a női vizsgálat nem túl kellemes, ha nem muszáj, nem kínozna meg.


Lényeg a lényeg, nem tudni, hogy pechünk van, vagy valamelyikünknél van működési probléma.

2013. aug. 19. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ez még negatívnak számít! Délutáni pisi volt a minta?Tudod az LH tesztet délutáni pisiből kell,Előtte 2 órán át alig inni mert délután termelődik ez hormon :-)
2013. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem sokkal a kérdés kiírása előtt csináltam. Pár percig vakartam a fejem, hogy ez most minek számít, aztán úgy döntöttem, megkérdezek másokat, akik már láttak ilyen előtte.

Inni nem ittam sokat, a tájékoztatót elolvastam előtte.

2013. aug. 19. 12:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Azzal vitatkoznék, hogy délután termelődik. Reggeliből azért nem javasolt, mert ott még túl tömény a vizelet és fals eredményt adhat.
2013. aug. 19. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:

* LH-szint emelkedése leggyakrabban a kora reggeli órákban kezd emelkedni, egy rövid LH csúcs esetén az egyik reggeli teszt még, a következő reggeli pedig már negatívnak adódhat. Célszerűbb tehát az ovulációs tesztet délután 4 és este 10 óra között elvégezni.*

[link]

Nem vitatkozni akarok ,De valósabb eredményt adhat..

2013. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg délután, kora este érdemes elvégezni, mert eleve adhat más eredményt.

Ez még negatív. Tesztelj tovább még, délutánonként.

Nekem volt olyan, hogy dél körül csináltam, még nem mondtam volna pozinak, estére meg az lett. Szóval tényleg később kell csinálni.

2013. aug. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!