Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha azt mondjuk, hogy pl. :5...

Ha azt mondjuk, hogy pl. :5 hetes terhes vagyok, akkor az aktus volt 5 hete vagy a beágyazódás?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik se!

Az utolso menstruaciod elso napjatol szamitjuk.

2008. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ez tiszta, de én nem a számításra vagyok kiváncsi, hanem, hogy VALÓBAN hogy van!?
2008. jún. 29. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azt mondod: 5 hetes terhes vagy, az ezeket jelenti:

-5 hete kezdodott az utolso mensid, tehat a terhesseg kora 5 het

-amennyiben a ciklus kozepen volt a peteeresed, kb. 3 hetes a benned levo magzat.


Vili? :)

2008. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Ezt nem lehet szebben megfogalmazni.

Ha öt hetes terhes vagy, akkor az azt jelenti, hogy öt hete volt az utolsó mensid első napja.

Ha a ciklusod olyan, ahogyan az a nagykönyvben megvan írva, tehát 28 napos, akkor 12-14 nappal rá volt körülbelül a peteérésed, akkortájt való szeretkezésből lett a megtermékenyülés. De a peteérés csúszhat, nem törvényszerű, hogy mikor van, épp ezért számolják a heteket a mensi első napjától, mert azt a legtöbb nő jegyzi és ez az egyetlen, ami biztos. Majd 12. hét környékén ultrahanggal megállapítható, hogy mennyi idős is pontosan a baba.

2008. jún. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!