Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az alábbiak fényében milyenek...

Az alábbiak fényében milyenek ezek az eredmények? Testosteron 80,4 ng/dl, progesteron 1,23 ng/ml, prolactin 8,85 ng/ml, FSH 8,604 mlU/ml, LH 16,8 mlU/ML, estradiol 218 pg/ml.

Figyelt kérdés
Kiszámíthatatlanok lettek a ciklusaim, több hónapon keresztül, ezért az orvos hormon vizsgálatot végzett. Sajnos a legutóbbi ciklusom során már az sem volt egyértelmű, hogy mikor jött meg és mikor múlt el, így a hormonvizsgálat megközelítőleg valamikor a ciklus 12-16. napján lehetett. (mennyiségileg is vannak problémák)
2008. jún. 24. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt így elég nehéz értékelni, mert minden laborban más-más határértékek vannak. A tól-ig határoknak rajta kell lenniük a leleteden, ahhoz tudsz viszonyítani.

Én úgy tudom, hogy a hormonvizsgálathoz 3 db vérvétel kell, a ciklus 3. napján van az első, aztán 14-16 nap körül, végül pedig a 21. napon, amikor azt hiszem már csak a progeszteront nézik, abból tudják megállapítani, hogy volt-e az adott ciklusban peteérés. Nekem legalábbis így volt anno.

Majd a dokit megmondja, ő tudja igazán értékelni az eredményeidet.

2008. jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az eredmények a megadott határértékek között vannak, bár a testosteron felső határa 80, a progesteron alsó határa meg 0,32. Ráadásul az LH:FSH arányról is hallottam valamit...

Most a legutolsó ciklusomban, több napon keresztül csináltam ovu-tesztet, de mind negatív lett. :(

(Az ezt megelőző hónapokban legalább voltak pozitív tesztjeim.)

Orvoshoz csak jövő héten tudok menni, akkor rendel, ráadásul azt se tudom hanyadik napja van a ciklusomnak, se azt, hogy mikor fog újra megjönni. Nagyon el vagyok keseredve, úgy érzem teljesen magamra maradok... :(

Nagyon szeretnénk Picit, már túl vagyok pár fertőzésen, akkor eleve nem volt lehetőségünk, viszont az utóbbi egy-két hónapban már-már sikerült volna leküzdeni a "rá való görcsölést", de most megint járhatok az orvoshoz.

2008. jún. 25. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, megint az első válaszoló vagyok. Az LH/FSH arányt a 3. ciklusnapi vérvételből szokták nézni (egyébként ha ez magas - kb.1:1-hez kell alapból lennie - az PCO-ra utal). A ciklus során az LH-szint emelkedik, mert pontosan az LH-csúcs az, ami félidőben kiváltja az érett tüsző megrepedését. Szóval később már nem mérvadó. Lehet, hogy neked pont félidőben volt a vérvételed és ezért volt magasabb az LH szintje. Ezen egyelőre ne aggódj!

Egyébként, hogy adjak egy kis reményt is: én is végigcsináltam a hormonvizsgálatokat a rendszertelen ciklusom miatt, a férjem volt adrológusnál is, aztán már megvolt a closty-receptem is és közben kiderült, hogy terhes vagyok (most 12 hetes). Ja és nekem is magas volt az LH-szintem, sőt még a tesztoszteronom is.Aztán mégis sikerült, pedig már nem gondoltam, hogy összejöhet spontán, minden segítség nélkül.

Szóval aggodalomra semmi okod, fel a fejjel!

2008. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!