Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitamint célszerű...

Milyen vitamint célszerű szedni, mielőtt teherbe esnék? Kimondott terheségi vitaminokon kívül, mert olyat nem akarok szedni.

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

miért nem akrsz olyat szedni? Ha nem olyat szedsz, azzal csak a babának árthatsz. Pl. ha t Centrumot szedszz, akkor azzal ártasz a babának, mivel sokkal több benne a z A vitamin mint az Elevitben... Az A vitamint meg nem jó túladagolni terhesség alatt.


Dia

2008. jún. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Folsavat mindenképpen szedjél a fogantatás előtt.Recept nélkül lehet kapni. Azt javasolják, hogy teherbeesés előtt 2-3 hónappal már el lehet kezdeni. Most kezdődik a nyár, ha elég zöldséget és gyümölcsöt eszel, akkor elvileg nem kell más vitamin. Ősszel már újra szedhetsz. Ha terhes leszel akkor azért én a helyedben kimondottan terheseknek való vitamint szednék.Sok sikert!
2008. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mielőtt teherbe estem, bár nálam nem tervezett volt a baba,méregtelenitettem, c vitamin ettem sokat, olajfa kapszulát,ittam csalán, és csipkebogyóteát,meg zöldteát...vagyis immunrendszer erősitést csináltam...mire befejeztem,3 hónap..arra már terhes is lettem....
2008. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Milyen rossz tapasztalataid vannak a terhesvitaminokkal,hogy nem azt akarsz szedni?Ezek kimondottan kismamák számára vannak kifejlesztve.Ne haragudj,hogy ezt írom,de sok nő olyanok mint a libák,egy elkezd gágogni,a többi folytatja.

Ezzel arra célzok,hogy vannak kimondottan ellenzői ezeknek a vitaminoknak,de azt persze nem tudják,hogy miért,mert semmilyen tapasztalatuk nincs.Vagy van aki azt mondja,mert szorulást okoz,hát lehet a vastartalma miatt,vagy hízik,persze ez is hülyeség,mert nem a vitamintól hízik,hanem mert többet eszik...stb...

Az biztos,hogy többletre van szüksége a szervezetünknek a terhesség idején,és nem árt feltölteni előre.

Én elevitet szedtem mindhárom gyerekemmel,a harmadikkal 4 napom van a kiírt időpontig,de semmilyen problémát nem okozott.Annyi volt mindössze,hogy ha este veszem be,nehezen alszok el,de ezt könnyen megoldottam.

És szerintem nem hülye a Czeizel proff,az ő fejlesztése,biztosan tudj mire van szüksége a várandós szervezetnek,talán jobban,mint sok tudatlan kismama.


Minden jót,üdv.

2008. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hasznos a terhesvitamin, minden van benne.

De ha nem akarsz szedni, akkor szedjel mindenkeppen folsavat, ha lehet, teherbe eses elott kezdd el, mert nehezen epul be. Ez nem "egyszeru" vitamin, a hianya sulyos fejlodesi rendellenesseget okozhat, nyitott gerinc es tarsai.

Ha szeded, 75%-kal csokken ezeknek a kockazata, az elso 14 hetbne letfontossagu. Es probalj meg egeszsegesen enni mellette, sok gyumi, zoldseg.

Minden jot!

2008. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szia. Nem feltétlenül gondolod helyesen. Az mindenképpen fontos, hogy fel szeretnéd készíteni a szervezetedet , melőtt a bab megfogan. A terhes vitamin csak egy elterjedt neve azoknak a vitaminoknak, amit a kismamák szednek. Ez nem azt jelenti, hogy máskor nem lehet. Ezek a komplex vitaminok olyan összetevőket tartalmaznak-vitaminok, nyomelemek, ásványianyagok- melyek nemcsak a várandósok megnövekedett szükségleteit fedezik. Megfelelő arányban tartalmazzák a szükséges anyagokat-segítik a peteérét, fogantatást, tökéletes beágyazódást. Sok rendellenesség kialakulását megelőzhetnek , ha a tervezés időszakán elkezded szedni. Fontos szempont az is, hogy elég bármelyikből naponta 1 tabletta. Nyilván lehet másféle vitamint is kapni. Gyógynövényboltokban, bioboltokban. Sőt természetes alapú vitaminokat bizonyos forgalmazóknál is beszerezhetsz-Pl. narin, FLP stb./ ezek boltban nem kaphatók/
2008. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szedj nyugodtan Elevitet. Én már hónapokkal azelőtt elkezdtem szedni, mielőtt teherbe estem. Biztos ez is hozzájárult ahhoz, hogy most minden rendben van a babámmal.
2008. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én Gravidát szedek meg csupa Béres terméket(magnézium, kalcium, omega 3) és nincs semmi bajom velük. Csak ajánlani tudom őket.
2008. jún. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos volt több vetélésem is, és ezért felkerestük a Czeizler Endrét. Megvizsgálták a génjeinket és kiderült, hogy nekem 2x1 tablettát kell szednem mind az Elevitből mind a folsavból. Most kezdtem el a kurát és két hónapig még várnunk kell a babavárással. Ezekkel a vitaminokkal sokféle rendellenesség kiküszöbölhető.

Egészséges kisbabát szeretnék ezért mindent megteszek ennek érdekében.

2008. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Segítségért fordultam ide, nem kioktatást vagy rábeszélést akartam! Köszi annak, aki próbált segíteni! A terhesvitaminnal a közvetlen környezetemben 3 embernél is voltak problémák, tehát nem hülyeséből írtam. Úgy gondolom, aki nem tud normális hangnemben válaszolni, az inkább ne írjon semmit, mert elég bántó!
2008. jún. 21. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!