Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Azon gondolkodtam, hogy vajon...

Azon gondolkodtam, hogy vajon az orgazmustól való spontán peteérést is kimutatja az ovulációs teszt?

Figyelt kérdés
Ma még nem lehet peteérésem,mert a ciklusom elején vagyok,de azért már próbálkozunk és párszor volt orgazmusom. Csináltam ovu tesztet,ami természetesen még negatív.Ha lett volna spontán peteérésem,pozitív lenne a teszt is? Fogalmam sincsen...

2013. jún. 6. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez érdekes kérdés, és - de csak az én véleményem - gondolom kimutatná!
2013. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A peteérés nem ugyanaz mint a tüszőrepedés!

A peteérés egy hosszabb folyamat, a tüszőrepedés szokott nagyon nagyon ritkán bekövetkezni orgazmus hatására.


Az ovulációs teszt a peteérést jelzi, a tüszőrepedést nem! Utóbbit csak hőmérőzéssel lehet megállapítani vagy ha éppen jókor voltatok együtt, akkor baba lesz belőle :))


Ha gondolod végigtesztelheted az egész ciklusod, de nincs sok értelme :)

2013. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát köszi a válaszokat.Elgondolkodtató ,de azt hiszem kedves utolsó igazad van,hogy inkább a tüszőrepedés lehet tőle!


Most végig kell tesztelnem a hónapot,mert felborult a ciklusom múlt hónapban,baba se lett és kíváncsi vagyok mi van a peteérésemmel.

2013. jún. 6. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Második: Ez így nem igaz, vagy legalábbis nem pontos.

Az ovu teszt nem a peteérést mutatja, hanem a tüszőrepedést megelőző LH-csúcsot. Ugyanis annak a hatására jön létre az ovuláció. Csak előfordulhat, hogy még sem tud megrepedni, annak ellenére, hogy pozitív a teszt.


Kérdező: Jó kérdés. Az lenne a logikus, hogy kimutatja, mert az ovuhoz kell LH-csúcs.


De azért a saját véleményem az, hogy ez az orgazmus hatására létrejövő ovuláció azért nem egy mindennapos dolog. Tudom, hogy előfordul, de azért arra annyira nem kell alapozni.

2013. jún. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem erre annyit mondott a doki,hogy ritka,mint a fehér holló, az ilyen ovuláció! :)
2013. jún. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Végigolvastam a kommenteket.

Nekem már van egy kisfiam és már szeretnénk kis tesót igaz nem olyan rég próbálkozunk, de mivel a fiam elsőre sikerült, már egy kicsit rástresszeltem magam hogy még nem jártunk eredménnyel... - így gondoltam kipróbálom ezt az ovulációs tesztes dolgot.Ti hol és mennyiért vettétek milyen márkát?Egyáltalán hány dbot kell venni és hogy működik. Ma jött meg a vérzésem, így gondoltam köv. ovulációnál kipróbálnánk.

2013. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia,teszveszen rendeltem 25 dbot postaköltséggel kb 1600 ft volt, nem volt rendszeres a mensim így ahogy elállt a vérzésem használni kezdtem őket.Most babás vagyok :)
2013. júl. 1. 18:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a mensi 4. napjan mar nagyon keves verzes volt, es delutan volt egy tojasfeherjes nyakfeleseg a papiron, es masnap ovus fajdalmak. Csinaltam egy ovu tesztet, es halvanyan latszik a masodik csik. Mivel együtt is voltunk az 1. es 3. napon, es orgazmusom is volt, elkepzelhetönek tartom, hogy kiszabadulhatott egy kis petecske. Ha meg is fogan, es be is tud agyazodni, akkor az maga a csoda lesz :) Elvileg jövö hetvegen kiderül :)
2015. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!