Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Császármetszés után menyi...

Császármetszés után menyi ideig kell várni a következő terhességgel?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Legalább 1 évet szoktak javasolni normál szülés után is.
2008. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt kell mérlegelni, hogy két kicsi az két kicsi!! Az egyiknek már más igénye lesz, de a másik még semmit semtud...1évet legalább várj és még kilenc hónap, akkor majdnem két év lesz köztük az már jó, de mindenkinek maga meglátása..elviekben a műtét fél év alatt begyógyul belül is...de ezt a te esetedben a doki tudná megmondani, hisz egyénileg változó.
2008. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről úgy gondolom két gyerek közt az ideális a kb 3 év. Nálnuk így van. De ezt mindenki maga tudja. Egyébként a nagy okos angol kutatók azt mondták,hogy egy szülés után a női szervezetnek legalább 5 évre van szüksége a teljes regenerálódáshoz. Na de kérem! Akkor hogy szültek nagy anyáink 10-et?

Szóval csak annyit kell mérlegeni, hogy akartok-e testvérkét és mennyi idő múlva. CSászármetszés után nem szokták rendes szülésbe engedni az anyukát, hacsak nem olyan a baba, hogy minden kockázat nélkül lehet. DE ezen ráérsz majd akkor gondolkodni mikor a másodikkal vagy várandós.

2008. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Na akkor a "hivatalos" adat: 2 ev.
2008. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is két évet mondtak anno, és 3 nap híján ez pontosan így is lett.Egyébként mindkettőt császárral szültem, de ez nem törvényszerű.Az első 2-3 hónap húzós, ha lehet érdemes valami segítség után nézni, nekem is volt.De utána már könnyebb.Meg a gyerekeknek később jobb ha ilyen pici korkülönbség van köztük.
2008. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a 2 gyerek között eltelt évek határozzák meg, neked kell regenerálódnod, h a sebed kibírja a következő terhességgel járó plussz terhet, nyomást. Újabban 2 és fél évet javasolnak.
2010. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi,már megszületet a második kisfiam is 1,5év van a két fiu között mindkettő császármetszéssel született és szerencsére problémamentes volt a terhességem.
2010. márc. 15. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!