Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van munkátok? Babát szeretnénk...

Van munkátok? Babát szeretnénk, de elvesztettem a munkámat.

Figyelt kérdés
12 év után felmondtam, mert nem birtam tovább a stresszt. 3 hónapja egyszerűen nem találok semmit. 1.5 éve próbálkozunk a babával...Bizonytalan lettem baba vállalás téren. Mi lenne a helyes megoldás? Ha összejönne a baba én lennék a legboldogabb, de anyagi téren nem tudom mi lenne velünk.
2009. okt. 2. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy.

Anyagi oldalról nézve végig kell venni van-e hiteled, milyen hosszútávú fix kiadások vannak. bevétel : a gyes (ha csak arra leszel jogosult) kb 25000 + családi pótlék, ill. párod jövedelme. Nagyszülők tudnak- e segíteni valamennyit?

Ha városban laksz van rá esélyed, hogy az önkormányzat is tud támogatni pl: rezsi költség támogatás, fűtéstámogatás, étkezési hozzájárulás... Ez nem sok, de valami.

Szóval így gondold át.

A védőben van családgondozó. Ő többet tud segíteni, hogy milyen segítségeket lehet igénybe venni.



Nekem jól fizető állásom volt, most még gyeden vagyok, ami 83000.- és így sem könnyű, mivel egy sokkal magasabb színvonalat szoktam meg. Most minden forintot be kell osztani, egyik fizetéstől a másikig élünk, míg korábban félretettünk.

De nem éhezünk, nem fázunk, csak nem vagyunk trendik, nincs autónk, nem megyünk nyaralni...


Ja a babuci okos, szép, ügyes. imádom.

Tesó is lesz (remélem).


Nem könnyű, de nekem mindent megér!


sok sikert

2009. okt. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2009. okt. 2. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy, várj még! Keress másik munkahelyet (persze, könnyű mondani, de találni nehezebb), ami kevesebb stresszel jár, és lehet, hogy közben öszejön a baba is.

Én még nem dolgoztam, most diplomázom, de mi már 1,5éve próbálkoztunk a babával, volt egy vetélésem is februárban, és azután most sikerült megint. Be kell osztanunk minden fillért, sőt, mínuszban is vagyunk (hajrá lakáshitel), de én tudok remélni, hogy lesz jobb.

Ha neked ez megy, akkor vágjatok bele. De ha szorongsz, akkor semmiképp!

6 hetes kismama

2009. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Várni nem tudok mert 36 éves vagyok. Lakáshitel is van. Elegem van ebből az országból...
2009. okt. 2. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Akkor hajrá! És próbálj meg bizakodni!!! Ennél már nem lehet rosszabb...

A baba kárpótolni fog minden szorongásodért, aggódásodért!

2009. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:)
2009. okt. 2. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!