Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hőmérőzésnek tényleg ilyen...

A hőmérőzésnek tényleg ilyen jó a pearl indexe? Használta ezt valaki fogamzásgátló eszközként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most olvastam ezt:

Hőmérőzés: 0,5-3

Injekció: 0,03-2

Hormonális IUD: 0,05-0,1

Fogamzásgátló tabletta 0,1-0,5

Sterilizáció: 0,1-0,3

Implantátum: 0


Eszerint ez elég jó, elvileg ez pearl index, az elejét lehagytam, csak a szokásos nem védekezés 85, megszakítás 35.


Ismerem a hőmérős módszert, de csak teherbeesés szempontjából. Tudom mikor jelez peteérést, szóval azt tudom mikor kell szerinte csinálni, de fogamzásgátlásként ez mit jelent? Szóval mikor nem lehet?


2013. ápr. 10. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem veszélyes!

Bármikor lehet egy rendkívüli peteérés, és meg van a "baj"!

Barátnőm az első babájával pont középidőben esett teherbe, a másodikkal mensi előtt 3 nappal!

2013. ápr. 11. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát, rendkívüli peteérés inkább tinikorban fordul elő, amikor zavaros a hormonrendszer, meg nagyon nagyon ritka. Simán lehet, hogy neki csak egyszerűen akkor volt peteérése és az nem volt rendkívüli. A spontán peteérés során ovulált pete egyébként is általában éretlen, lehetetlen megtermékenyíteni. Ettől én sosem féltem, nekem mindig középidőben van egyébként, néha szúr, de mindig észreveszem, ha az van. Csak nem tudom,hogy most akkor a hőmérőzést hogy lehet ilyen célra használni? Az oké, hogy vezetek egy görbét, de az a jövőbe nem lát, nem fogom tudni, hogy holnap peteérésem lesz és már előtte nap sem lehetne szexelni. A ciklusom, ha ez számít általában 30 nap, de előfordul ritkán 28 és a leghosszabb 34 nap volt.
2013. ápr. 11. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!