Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, sikerült így már...

Lombikosok, sikerült így már valakinek teherbe esnie?

Figyelt kérdés
Ha a petesejt és a spermium taszítják egymást, ICSI-vel segítenek a dolgon. Így már valakinek lett babája?
2013. ápr. 2. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk ICSI volt, és sikerült, de nem értem, mit értesz taszítás alatt. Ha immunológiai eltérés van, úgy nem tudom, milyenek a kilátások.
2013. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt értem alatta, hogy mikor a lombiknál ráengedték a petesejtemre a spermiumokat, még véletlenül sem mentek a petesejtem közelébe.

A többi petesejtet ICSI-vel megtermékenyítették, szépen elmentek 5 napig, ezért 5 napos embriókat kaptam vissza, de mégsem maradtak velem, pedig a doki szerint beültetés után még 6-8 napig éltek.


Az érdekelne, hogy lehet-e köze ahhoz a taszításnak, hogy nem maradnak velem???

2013. ápr. 5. 08:45
 3/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekünk nincs ilyen problémánk, de mégsem tapadtak meg soha az embriók. Egy sem. Én arra tippelek, hogy van olyan problémánk, amit még nem találtak meg, és nincs kezelve, ezért nincs megtapadás. :-(

2013. ápr. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A barátnőmnek ezért csináltak ICSI-t, mert ellenanyagot termelt a szervezete a spermiumok ellen, és egyszerűen lepattantak a petesejtről is. Elkezdtek osztódni, és meg is tapadtak mindketten. Szóval szerintem ha már osztódnak, nincs jelentősége, hogy valaha volt-e ilyen ellenanyag vagy sem. Mindkettőtöknek tanácsolom, hogy nézessetek (ha eddig még nem) prolaktint és pajzsmirigyhormonokat, nagyon sok múlhat ezen. Nekem a prolaktinom volt az egekben (duplája), plusz a TSH-m volt 3.8. Hogy most ettől-e, vagy van még más is, nem tudom, de én hiszem, hogy fontos volt rendbehozni, hogy sikerüljön.
2013. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Minden hormonom rendben van. ezért sem értem, miért nem maradtak meg a beültetett kicsik :(
2013. ápr. 8. 15:27
 6/16 Manka68 ***** válasza:
Én is túl vagyok ezeken, pajzsmirigy kezelve, IR kezelve, még méhtükrözésen és laparon is voltam, ott is rendbe hoztak mindent. 5 beültetésem volt, hármasával kaptam vissza a babákat. Még kémiai terhességem sem volt belőle. a dokik csak a fejüket csóválják, nem tudják mitől lehet.
2013. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Manka, mi már leveleztünk a lombikozásom előtt :)


Neked legalább elindult a terhesség? Mert nekem ugye 5 napos embriókat ültettek be és én éreztem, ahogy furják be magukat, és a doki is mondta, hogy szépen beágyazódtak, csak utána leálltak és meghaltak.

Kb. 6-8 napot éltek ET után.


DE ilyenkor miért állnak le??? Nem tetszik nekik a méhnyálkahártyám? Esetleg rossz a kémhatása? Vagy már nem tudok mire gondolni :(


Neked mi volt? Elmesélnéd nekem a lombikozásaidat??? melyiknél mire jutottál?


Érdemes szerinted még egyszer nekifutnom???????? Nekem iszonyat fájdalmaim voltak leszívás után :(

Félek újra átélni ezt :(

Írj kérlek szépen :)


Köszönöm!!!!

2013. ápr. 9. 08:02
 8/16 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha fájdalmaid vannak leszívás után, kérj fájdalomcsillapítót, ez nem az inkvizíció, lehet nyugodtan. Én kétszer kértem, még az infúzióba nyomták be, rögtön elmúlt minden, és nem is volt utána semmi fájdalom. :-) Emiatt ne add fel! :-) Ha neked elindult a beágyazódás, az már a majdnem sikerült kategória, lehet hogy legközelebb összejön a terhesség. :-) Nekem sosem volt semmi, mindig 0 HCG volt a vérvételen. :-(

Én is folyton azon töröm a fejem, hogy mi lehet az oka, de senki nem tud semmit. :-(

2013. ápr. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Manka, és TE hol tartasz? Hányadik lombiknál???
2013. ápr. 10. 07:55
 10/16 A kérdező kommentje:
És ha esetleg bevállalok még egy lombikot, szerinted megint vigyük el az embriókat az 5.napig???? Nagyott esélyünk lenne egy 5 napos ET-vel mint 2 napossal?
2013. ápr. 10. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!