Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az baj, hogyha az LH szintem...

Az baj, hogyha az LH szintem magasabb mint a FSH?!

Figyelt kérdés
Az LH szintem: 22,51mIU/ml, az FSH pedig: 6,03mIU/ml. És ha baj akkor milyen betegségre utal? Mert olvastam,hogy az FHS-nak kell többnek lennie. Köszönöm előre is.

2013. márc. 28. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
telefon, orvos, időpont, lelettel elbattyogsz, ott megbeszélitek :) itt viszonylag kevés dr. fordul meg
2013. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De már voltam nála. És erről nem mondott semmit. Azt mondta,hogy jók a leleteim...
2013. márc. 28. 11:57
 3/16 anonim ***** válasza:
akkor no problem
2013. márc. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell egyaltalan az fsh szintednek magasabbnak lennie, az ugyanis azt jelentene, hogy nehezen stimulalhato a peteeszked, es mondjuk nem nagyon tud peteeresed lenni. De! Az lh-fsh aranynak 1:1-nek kellene lennie, a tied pedig ennel sokkal rosszabb, nem tudom miert mondta a dokid, hogy rendben van ez, amikor egyertelmuen pcos-re utal ez az arany. Ugyhogy surgosen keress fel egy emdokrinologust (mert a nogyogyaszok nem ertenek a pcos kezelesehez, valamint a hormonokhoz se, ezert volt szerinte normalis a leleted, holott egyertelmuen rossz), ha nem akarod a sajat idod huzni azzal hogy minden rendben, mert nincs. Az endokrinologus pedig tudja mit keressen, es tovabb tud iranyitani a megfelelo kivizsgalasokra.
2013. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a ciklus hanyadik napján volt a vérvétel. Az arányok és az értékek is mások, attól függően, hogy a ciklus mely szakszában vagy.
2013. márc. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
a menstruációm 15-én múlt el és én 20-án voltam a vérvételen. Volt terheléses vizsgálatom is. Mielőtt megittam a cukor oldatot akkor volt a vércukrom 5,1mmol/l aztán miután megittam 8,9mmol/l volt és utána szépen lassan ment lefele a normál tartományba. Nekem ez is kicsit fel ütötte a fejemet. Dehát az ember kibe bízzon ha nem az orvosában?!:)
2013. márc. 28. 17:04
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem jó időpontban voltál vérvételen. Ahogy megjön, onnantól számított 2-5. nap valamelyikén kell menni. Te meg kb. a 10. napon voltál (ha mondjuk 5 napos a menzeszed.)

Úgyhogy dobhatod a kukába az eredményed, ebből nem tudnak következtetést levonni azon hormonok tekintetében, amit te írtál.

Szerintem is keress egy jó endokrinológust és ilyen sarlatán nőgyógyászt, aki még azt sem mondja meg, hogy mikor menj vérvételre, kerüld el messzire.

(Én is hasonló cipőben jártam, évek múltak el hiába.)

2013. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Egyébként meg peteéréskor az LH szint megnövekszik, nem tudom hány napos a ciklusod, de az LH növekedés szerintem nem jelent rosszat középidőtájt.

2013. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Nem mondta az orvos,hogy mikor menjek a vérvételre...igazából már rengeteg orvosnál voltam, és ez az orvos csinált végre valami érdemlegeset... eddig senki nem küldött vizsgálatokra... és a menstruációm is eléggé rendszertelen általában 2 hetet szokott késni mindig...
2013. márc. 31. 14:24
 10/16 A kérdező kommentje:
Eddig 26 napos volt a ciklusom. kb egy két hónapja lett 27 napos.
2013. márc. 31. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!