Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 10 hónapos a pici lányom...

10 hónapos a pici lányom szerintetek korai még egy gyermek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez tőled is függ hogy mennyi türelmed van. nekem borzasztó korai lenne de Neked lehet hogy nem. de biztos ír majd egy tapasztalt két gyerekes anyuka is :).
2013. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom és nekem korai lenne még egy gyerek.

Nem tudok rólad semmit, így ezt csak te tudod eldönteni. Nagyszülök segítenek? El tudtok tartani még egy gyereket? Hogyan éled meg az anyaságot? Stb stb. Nagyon fontos átgondolandó szempontok vannak.

2013. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos volt a kislányom nekem is mikor újra terhes lettem. Nekem nagyon bejön ez a kis korkülönbség, de nem vagyunk egyformák:)

Engem riogattak, hogy hú de bátor vagyok, meg jaj de kemény lesz, hát jelentem fele se olyan vészes és még élek. A nagy most 2 éves, a pici 6 hónapos és most próbálkozunk a harmadikkal:)


Ja és segítségem egyáltalán nincsen, teljesen egyedül vagyok a gyerekekkel+ főzés, takarítás házimunka és még suliba is beíratkoztam. Nem mondom, hogy nincsenek kemény, fárasztó napok, amikor a fél karomat odaadnám egy kis csendért és pihenésért, de hamar átlendül az ember ezeket a napokon és minden megy újra a maga útján.


Egyelten egy titka van ennek a kis korkülönbségek dolognak: a szigorú napirend! Nekem is ezt tanácsolta egy hasonló helyzetben lévő anyuka és mióta szigorú napirendet tartok én is, sokkal könnyebb és kiszámíthatóbb az életünk!

2013. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem szörnyen korai lenne. Később jön a hiszti és dackorszak, úgyhogy nekem pont elég egy gyerek még (most 2,5 éves amúgy). :)

Mondjuk én eleve úgy gondoltam, hogy legalább 3-4 év, ha nem több, ami köztük lesz.

Ha nagy a türelmed, erre vágysz, akkor hajrá. Az első évekre mondják, hogy nem könnyűek, aztán jobb lesz. Állítólag.

2013. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő.Csodálattal nézem azokat az anyukákat,akik alig 1-másfél év korkülönbséggel vállalnak gyerkőcöt,és van türelmük hozzá.Ha nekünk lesz még egy,legalább 5-6 év lesz közöttük.2,5 éves ördögöm van,szeretem,imádom,az életem értelme,de nem volt egyszerű eset csecsemőként sem,és most sem.Ha belegondolok,hogy most lenne mellette egy olyan pici,mint amilyen ő volt...

2 hét,és gumiszoba:)Persze nincs két egyforma gyerek,van könnyebb és nehéz eset.Tőled,és a lányod vérmérsékletétől is függ,hogy bevállaljátok-e.Sok boldogságot,akárhogy is döntesz!

2013. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt Te és a párod tudjátok. Mi eleve több gyerkőcöt terveztünk (nekem elég a 2, a férjem szeretne harmadikat) kis korkülönbséggel. Nálunk 20 hónap van a két gyerek között. A fiam nem nyűgös típus, magától elalvó, önállóan játszó, elég önálló, így nem volt nagyon gáz kezdetben két kicsivel. A testvérféltékenység sem játszott be.

A kicsi sokkal akaratosabb, társaság igénylőbb. Ő is elaszik magától este, de napközben sokszor mellette kell lenni.

Sokszor rugalmasnak kell lenni, és a türelem nagy erény. Ha van segítséged az meg külön jó.

A kimozdulás nem egyszerű, főleg, hogy a fiam már a maga útját járná (most vagyunk leszokóban a babakocsiról), és dackorszakát éli.

Nagyon jó látni, ahogy babanyelven elgagyarásznak, ill. hogy "elvannak" egymással. A fiam szeret segíteni a hugi körül.

A fiam nagyon jól fogadta, hogy már nem ő a világ közepe, de most már ő is kiköveteli a saját részét belőlem. Persze előtte is igyekeztem lehetőleg sokat foglalkozni vele, de tudomásul vette, hogy a huginak nagyobb szüksége van rám. Most már látja, hogy ez már nincs teljesen így.

2013. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a lányom mikor elkezdtünk próbálkozni, most sikerült. 18 hónapos! most már nem babakocsizunk, ami nagy könnyebbség
2013. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azzal kell számolni (a fentebb írtakon kívül), hogy növekvő pocakkal is el kell majd látnod a kislányodat, emelgetni fogod, stb.

Nekem pl. ez nehéz. 26 hós, aktív ikerfiaim vannak, hol a szekrényre felmászva kapom el őket, hol egyéb veszélyes helyen. A hasam meg nő, pihenni rendkívül keveset tudok, pedig erre a babára is szeretnék vigyázni.

2013. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem.mi is szeretnénk kistesót.a kisfiam 20 hónapos és már 4 hónapja próbálkozunk a kistesóval.
2013. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban tőletek függ. Nálunk 20 hónap a korkülönbség, és nem bántam meg, de nagy türelem kell hozzá. Mindenki ijesztgettek engem is, hogy milyen nehéz lesz, ehhez képest nem volt olyan nagy cucc. A házimunkát el tudtam végezni úgy, hogy a picit a hátamra kötöttem a kendőben, a nagy pedig segített a maga módján (bár így kicsit lassan haladtunk, de jó buli volt :D). Nálunk szigorú napirend sem kellett, egyedül az volt nekem fontos, ezért úgy is alakítottam a napunkat, hogy a nagy délutáni alvása idején a pici is aludjon, hogy nekem is legyen addig pihenőm.

Most már nagyobbak, a kicsi 1,5 éves a nagy 3, és most nekem nehezebb, mint mikor kicsik voltak. A kicsi már érdeklődik a nagy játékai iránt, mindent elvesz tőle, mindenen összevesznek, jajj. Szemfülesnek kell lenni. :D

2013. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!